Nadchodzi składany smartfon od vivo!

Rynek smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany nieustannie się rozrasta. Jego niekwestionowanym liderem jest Samsung, a większość urządzeń tego typu nadal jest poza zasięgiem statystycznego fana Androida. To jednak nie zraża producentów. Już wkrótce do sprzedaży trafi vivo X Fold, który prezentuje się naprawdę imponująco!

vivo X Fold / fot. MySmartPrice

vivo X Fold – znamy specyfikację!

Składany smartfon vivo, jak można się spodziewać, zaoferuje nam naprawdę imponującą specyfikację. Jego wewnętrzny ekran to AMOLED E5 o przekątnej 8,03″ i rozdzielczości Full HD. Producent postawi w jego przypadku na odświeżanie 120 Hz. Na zewnętrznej stronie urządzenia producent ma zaś umieścić 6,53-calowy ekran o proporcjach 21:9. Z obydwoma matrycami zostaną zintegrowane czytniki linii papilarnych. Ponadto specyfikacja składanego smartfona vivo obejmuje procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 oraz 12 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Nieźle prezentuje się zestaw aparatów. Producent postawi na cztery obiektywy: szerokokątny z matrycą 50 MP, ultraszerokokątny z sensorem 48 MP, aparat 12 MP do zdjęć portretowych i teleobiektyw 8 MP o budowie peryskopowej z 5x zoomem optycznym i 60x zoomem cyfrowym. Kamerkę do selfie będzie charakteryzowała rozdzielczość 16 MP. Całość zasila akumulator o pojemności 4600 mAh, który obsłuży ładowanie przewodowe o mocy 66 W i bezprzewodowe 50 W.

Czytaj też: Dwie ważne premiery OPPO w Polsce

Nie wiadomo jeszcze, czy vivo X Fold trafi na polskie półki sklepowe. Na Dalekim Wschodzie jego cena ma być dość wysoka. W przeliczeniu na złotówki mowa o kwocie przekraczającej 8000 złotych. Ciekawe czy znajdzie się wielu chętnych na zakup.

Grafika tytułowa: MySmartPrice