Samsung Galaxy Watch 5 Pro z przełomową baterią?

Samsung to obok Apple chyba najważniejszy dostawca smartwatchy na rynku. Koncern z Korei w ostatnim czasie zwrócił się ku współpracy z Google i ku oprogramowaniu Wear OS. W sieci pojawiły się właśnie ciekawe wieści związane z nadchodzącym zegarkiem Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Może on zaoferować wybitnie wydajną baterię wśród urządzeń pracujących pod kontrolą systemu z Mountain View!

Pierwsze wieści o Galaxy Watch 5 Pro

Serwis SamMobile wskazuje, że w tym roku obok klasycznych odsłon zegarków od Samsunga (Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Classic) na rynku może zadebiutować najwyżej pozycjonowany model – Galaxy Watch 5 Pro. Póki co o tym high-endowym smartwatchu wiemy niewiele. Z pewnością w jego przypadku koncern z Korei postawi na topowe podzespoły. Jak się jednak okazuje, nowością może być też naprawdę wydajna bateria!

Galaxy Watch 5 Pro ma nam bowiem zaoferować akumulator o pojemności aż 572 mAh! To ogromny progres chociażby w stosunku do – jeszcze – flagowego zegarka Samsunga – Galaxy Watch 4, który wyposażono w ogniwo o pojemności 361 mAh. Różnica w pojemności baterii wspomnianych smartwatchy sięga 60 procent! Mam nadzieję, że te doniesienia się potwierdzą, bo jak na razie czas pracy między ładowaniami to największa bolączka sprzętu z Wear OS.

Czytaj też: Dwie ważne premiery OPPO w Polsce

Mam nadzieję, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam bardziej konkretne wieści związane z zegarkiem Samsunga z najwyższej półki. Jeśli tylko pojawią się one w sieci – będziemy Was informować. Topowy zegarek od Samsunga z pewnością nie będzie tani, ale może okazać się najlepszym smartwatchem z Wear OS na rynku!

Grafika tytułowa: Samsung