Nadchodzi remake gry Max Payne!

Max Payne to jedna z ulubionych gier mojej młodości. W czasach jej świetności spędziłem przy niej tyle samo godzin, co przy Diablo II czy GTA 3. Dlatego też ucieszyłem się, gdy sieć obiegła informacja o planowanych remake’ach pierwszej i drugiej części słynnej trylogii. To może być przedsięwzięcie, które przyciągnie przed komputery i konsole wielu starszych graczy!

Czy remake poradzi sobie z legendą serii?

Max Payne to dla wielu graczy legenda, która przyniosła nam ponad 20 lat temu bardzo ciężki klimat, mroczną historię i niesamowitą mechanikę znaną jako „Bullet Time”. Dziś gra nie powala już na kolana oprawą graficzną. Jest to jednak najwyraźniej nadal niezła historia z potencjałem, która – po gruntownym odświeżeniu – z pewnością na nowo przyciągnie przed monitory wielu graczy (szczególnie tych starszych).

Możliwość prowadzenia prac nad odświeżonymi odsłonami gier z serii Max Payne pozytywnie ocenia założyciel Rockstar Games, Sam Houser:

Byliśmy podekscytowani, gdy nasi długoletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z prośbą o przerobienie oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami pracy, którą zespół Remedy wykonał lata temu i nie możemy się doczekać, aby zagrać w nowe wersje gier.

Pozostaje jedno pytanie – czy programiści Rockstar poradzą sobie z ciężarem legendy jaką jest seria Max Payne? Już raz pokazali nam, że za niemałe pieniądze potrafią zaserwować nam niezłą kiszkę. Mam tu na myśli odświeżoną trylogię GTA. Mam nadzieję, że z tamtej wtopy zostały wyciągnięte odpowiednie, daleko idące wnioski.

Czytaj też: Elektryczny zestaw treningowo – wypoczynkowy dla gracza

Jeśli odświeżona wersja Max Payne będzie trzymała poziom, to z chęcią sam sięgnę po ten remake. Na dziś wiemy, że przygotowany został spory budżet, który posłuży do przygotowania remake’u pierwszej i drugiej części gry. Nie wiadomo jednak czy programiści wyrobią się z przygotowaniem produkcji na przyszły rok, czy potrwa to dłużej. Czekamy na kolejne wieści w sprawie!

Grafika tytułowa: Remedy Entertainment