Nadchodzi atak Anonymous na Białoruś?

Bestialski najazd Rosjan na Ukrainę trwa już od kilku dni, a pomagają im w tym m.in. hakerzy z kolektywu Anonymous. Wczoraj wieczorem pojawiły się informacje wskazujące na to, że do zbrojnego wsparcia Rosjan szykuje się także podległa im Białoruś. Błyskawicznie zareagowali na to Anonymous, którzy ostrzegają Alaksandra Łukaszenkę.

fot. Tarik Haiga / Unsplash

Łukaszenka i Białoruś pod ostrzałem Anonymous!

Anonymous udowodnili już w przeciągu ostatnich dni, że potrafią prowadzić skuteczną wojnę w cyberprzestrzeni przeciwko Rosji. Hakerzy atakują nieprzerwanie strony internetowe powiązane z władzami Rosji, przejmują tajne wojskowe dane oraz uświadamiają Rosjan w sprawie bestialstwa ludzi Putina i ludobójstwa popełnianego przez nich na Ukrainie.

Teraz przyszedł czas na ostrzeżenie wobec dyktatora Białorusi:

„Panie Łukaszenka! Ostrzegamy pana, jeden jedyny raz. Wzywamy pana, by zaprzestał pan wspierania pana Putina! Dajemy panu tę szansę, jedyną szansę.” 

Anonymous zwrócili się także do mieszkańców Białorusi:

Mieszkańcy Białorusi, nie jesteśmy z wami w konflikcie, niemniej, jeżeli wspieracie Łukaszenkę, bądź białoruski rząd, to nie możemy się temu przyglądać z boku i patrzeć. Podejmiemy działanie! (…)

Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia znanego kolektywu hakerskiego możemy być pewni, że i tym razem nie żartują. Warto w tym momencie wspomnieć, że Białoruś jest o krok od wkroczenia ze swoimi siłami zbrojnymi na Ukrainę. Wiele zależy od powodzenia lub niepowodzenia „rozmów pokojowych”, które mają się dziś odbyć między stroną Rosyjską a Ukraińską.

Niestety te rozmowy mogą się zakończyć fiaskiem (duże ryzyko) ze względu na roszczeniową postawę Putina wobec Ukrainy.

Czytaj też: Anonymous uświadamiają Rosjan!

Czekamy z niecierpliwością za dzisiejszy rozwój wydarzeń. To może być jeden z kluczowych momentów w przypadku rosyjsko-ukraińskiego konfliktu. Będziemy dla Was trzymać rękę na pulsie!

Grafika tytułowa: Towfiqu barbhuiya / Unsplash