Na nowego iPada mini jeszcze poczekamy!

Apple znane jest z tego, że urządzenia w swoim portfolio wymienia na nowsze modele raz na kilka lat. Obecnie na nową odsłonę swojego ulubionego produktu czekają m.in. fani iPada mini. Koncern z Cupertino ma już pracować nad jego następcą, jednak na jego premierę jeszcze trochę poczekamy.

iPad mini kolejnej generacji opóźniony?

Tablet iPad mini ceniony jest przez fanów Apple za kompaktowe gabaryty, które jednak nie wymuszają na koncernie z Cupertino obniżenia parametrów tego poręcznego urządzenia. Apple’owski iPad mini to urządzenie, które na co dzień może służyć nam zarówno do pracy, jak i do konsumpcji multimediów. Dzięki swojej wszechstronności wielu użytkownikom zastępuje nawet komputer.

Znany analityk interesujący się od lat tematyką Apple – Ming-Chi Kuo – zaznacza, że prace nad kolejną generacją iPada mini mają już rzekomo trwać. Nie powinniśmy się jednak spodziewać jego premiery nazbyt szybko. Amerykański koncern musiał zmienić priorytetyzację swoich projektów wskutek zawirowań gospodarczych na świecie i postępującego kryzysu. Nowy iPad mini może zostać zaprezentowany nawet dopiero na początku 2024 roku!

Czytaj też: Realme zawstydzi wszystkich szybkim ładowaniem?

Czy doniesienia w sprawie iPada mini się potwierdzą? Trudno to w tej chwili ocenić. Musimy poczekać do wiosennej konferencji Amerykanów i obserwować, czy pojawią się jakiekolwiek deklaracje w jego sprawie. Poprzednia generacja urządzenia została wprowadzona na rynek w ubiegłym roku i koncern z Cupertino nie musi śpieszyć się z prezentacją następcy.

Grafika tytułowa: Medhat Dawoud / Unsplash