Musk planuje podwoić przychody Twittera

Świeżo upieczony właściciel Twittera – Elon Musk przewiduje, że do roku 2028 jego nowy nabytek zarobi na subskrypcji 10 miliardów dolarów.

Gdyby plany miliardera ziściły się byłby to dwukrotny wzrost przychodów, w stosunku do 5 miliardów z ubiegłego roku. Musk objawił swoje plany wobec akcjonariuszy ogłaszając zwiększenie liczby subskrybentów Twitter Blue do 69 milionów do 2025 roku. A także podwojenie tej liczby do 159 milionów do roku 2028.

Uruchomiony w zeszłym roku Twitter Blue to subskrypcja usługi za 3 USD miesięcznie. Daje ona użytkownikom dostęp do przycisku „cofnij tweet”. dostosowywanie aplikacji, artykuły bez reklam i inne ekskluzywne funkcje.

Musk spodziewa się również ogromnego wzrostu łącznej liczby użytkowników do 600 milionów w 2025 roku i 931 milionów w 2028 r. Szacuje się, że w zeszłym roku ta liczba wynosiła 217 milionów użytkowników.

Nowy właściciel spodziewa się przyciągnąć dziewięć milionów subskrybentów w 2023 roku nową, nieznaną usługą subskrypcji poza Blue, zwanej „X”. Resztę swoich całkowitych przewidywanych przychodów ma pochodzić z reklam. Twitter był w przeszłości zależny od reklam jako głównego strumienia przychodów, ale Musk, który powiedział w usuniętym tweecie, że Twitter powinien usuwać reklamy płatnym subskrybentom, chce, aby reklamy stanowiły zaledwie 45 procent całkowitych przychodów medium.

Magazyn The Times zauważa, że ​​Musk spodziewa się również, że Twitter uzyska nieokreśloną część przychodów dzięki licencjonowaniu danych. Jest to usługa biznesowa, która polega na sprzedaży milionów codziennych tweetów na swojej platformie firmom i programistom, którzy analizują dane pod kątem spostrzeżeń rynkowych lub trendów konsumenckich.

Aby sprostać nowym wyzwaniom, firma zamierza zatrudnić dodatkowo 3 600 dodatkowych pracowników.

Czytaj także: Musk zawarł umowę na zakup Twittera!