Motorola ThinkPhone zdradza tajemnice!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się zapowiedzi wskazujące na rychłą premierę smartfona sygnowanego marką ThinkPad. Wszyscy zakładaliśmy wtedy, że będzie to sprzęt od Lenovo. Jak się jednak okazuje – byliśmy w błędzie. Urządzenie będzie bowiem sprzedawane pod marką Motorola i nosiło będzie nazwę ThinkPhone.

Źródło: thetechoutlook

Co wiemy o smartfonie Motorola ThinkPhone?

ThinkPhone sprzedawany z logo Motoroli będzie smartfonem stworzonym dla klienta biznesowego. Oczywiście możemy się spodziewać, że design urządzenia będzie nawiązywał do słynnej linii laptopów. Specyfikacja będzie natomiast topowa. Gigant postawi w przypadku tego smartfona na ekran pOLED o przekątnej 6,6″ i rozdzielczości Full HD+. Jego częstotliwość odświeżania to 144 Hz.

Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, wspierany przez 8 GB lub 12 GB RAM. Na dane użytkownika natomiast wygospodarowana zostanie pokaźna ilość wbudowanej pamięci – 128 GB, 256 GB lub nawet 512 GB. Całość ma być zasilana baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 68 W oraz ładowania bezprzewodowego z mocą 15 W.

Ciekawe będzie zaplecze fotograficzne Motoroli ThinkPhone. Do prowadzenia wideorozmów oraz wykonywania selfie posłuży frontowy obiektyw o rozdzielczości 32 MP. Na pleckach natomiast zostanie wygospodarowane miejsce dla aparatu głównego 50 MP, obiektywu ultraszerokokątnego 13 MP oraz sensora głębi. Na plus także wodoodporność w standardzie IP68.

Czytaj też: Motorola Moto G53 ujawniona!

Póki co nie wiadomo nic na temat dostępności i cen smartfona w Europie. Gdy tylko pojawią się wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: the techoutlook