Microsoft nie zwalnia tempa! Ważne nowości zmierzają do Windows 11!

Windows 11 nie cieszy się jeszcze taką popularnością, jak oczekiwałby tego Microsoft. Dlatego koncern z Redmond dokłada wszelkich starań by swój system ulepszyć i wprowadzić do niego nowe, ciekawe rozwiązania. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że jeszcze w lutym do systemu trafią nowy Notatnik oraz Media Player. Stopniowo wprowadzana będzie także obsługa aplikacji Androida. Dziś mamy dla Was wieści o kolejnych nowościach!

fot. Microsoft

 Tryb tabletowy, nowe powiadomienia i inne…

Już wkrótce do Windowsa 11 zostaną wprowadzone nowe, przydatne funkcje. Pierwsza z nich to udoskonalony tryb tabletu. To chyba jedna z tych funkcji Windows 10, których najbardziej brakuje nam w przypadku następcy. Microsoft najwyraźniej przypomniał sobie, że wiele urządzeń z „jedenastką” na pokładzie oferuje ekran dotykowy i dlatego chce poprawić jakość obsługi takich sprzętów. Druga z ważnych nowości to dodatkowe menu, w którym w wygodny sposób można stworzyć grupę powiadomień priorytetowych. Jeśli na naszych urządzeniach codziennie otrzymujemy dziesiątki informacji o nowych zdarzeniach, to może to być dla nas fantastyczna funkcja! Wśród tych mniej ważnych nowości warto wymienić naklejki na pulpit (cokolwiek można rozumieć pod tym pojęciem). Pojawi się też eko-poradnik, którego zadaniem będzie wskazanie nam jak skutecznie zarządzać zużyciem energii swojego komputera.

Czytaj też: Microsoft zawiesza program Surface Duo 3! Są inne priorytety!

Możemy się spodziewać, że w pierwszej kolejności z nowości skorzystają członkowie programu Windows Insider. Jeśli w przypadku owych funkcji nie zostaną wykryte żadne poważne błędy i problemy, to koncern z Redmond zdecyduje się na wdrożenie w ujęciu globalnym. Oby Microsoft nie kazał nam czekać na owo wdrożenie zbyt długo.

Grafika tytułowa: Microsoft