Huawei nova 11i wkrótce w Polsce?

Huawei – choć nadal notuje poważne problemy z powodu nałożonych na koncern amerykańskich sankcji – nie ustaje w walce o klienta w Europie. Już wkrótce do Polski trafi model Huawei nova 11i. Co zaoferuje potencjalnym nabywcom oprócz niezwykle ciekawego designu? Sprawdźmy!

fot. Huawei

Ciekawy design, mocne podzespoły?

Prezentowany smartfon został wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+. Cechuje go częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Sercem jest tu natomiast procesor Snapdragon 680 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Pojawiają się jednak pogłoski, że nad Wisłę może trafić wariant z OLED-em oraz Snapdragonem 888. Wkrótce przekonamy się czy to prawda.

Całkiem standardowy będzie zestaw aparatów, na który składać się będą moduł główny 48 MP oraz czujnik głębi 2 MP. Smartfona zasila bateria o pojemności 5000 mAh ładowaną z mocą 40 W. Będzie to więc naprawdę ciekawe urządzenie dla osób poszukujących solidnego smartfona ze średniej półki cenowej. Mankamentem będzie oczywiście brak oficjalnego dostępu do usług Google.

Czytaj też: Mobvoi TicWatch Pro 5 już lada moment?

Smartfon ma zadebiutować na polskich półkach sklepowych 9 maja. Nie znamy jeszcze niestety jego ceny. Miejmy nadzieję, że producent nie przesadzi zbytnio w tej materii. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Grafika tytułowa: Huawei