MIUI 13 oficjalnie w Europie! Co trzeba wiedzieć?

Wraz ze smartfonami z rodziny Redmi Note 11 na rynku europejskim zadebiutowała nowa odsłona nakładki systemowej od Xiaomi. Mam oczywiście na myśli MIUI 13. Nie przyniesie ona rewolucyjnych zmian w oprogramowaniu. Pojawi się w nim jednak kilka ciekawych nowości, które zasługują na uwagę. Te funkcje pomogą uczynić nasze smartfony i tablety jeszcze wygodniejszymi i bezpieczniejszymi w obsłudze. Sprawdźmy więc, co przygotował dla nas koncern z Chin.

fot. Xiaomi

MIUI 13 to ciekawe nowości!

MIUI 13 przyniesie nam rozszerzone możliwości personalizacji naszego urządzenia. W smartfonach i tabletach Xiaomi pojawi się w końcu pasek boczny, na którym będziemy mogli umieścić skróty do naszych ulubionych funkcji i aplikacji. Poprawek doczekają się także widżety systemowe. Będą one o wiele bardziej spójne i będą nawiązywały do kanwy stylistycznej Androida 12.

Ponadto koncern z Chin postawi na funkcję Liquid Storage, która ma redukować fragmentację w pamięci urządzenia i aktywnie zarządzać przechowywanymi przez nas danymi. Wskutek tych działań nie powinniśmy odczuwać spowolnień w pracy smartfona przez cały okres jego użytkowania. Kolejna z wartych wspomnienia nowości to Atomized Memory. Do czynienia mamy ze swoistym boostem pamięci operacyjnej, który pozwoli na uruchomienie większej ilości aplikacji jednocześnie bez spadków wydajności.

Focused Algorithms to funkcja, dzięki której smartfon będzie się uczył czynności, które wykonujemy najczęściej. Dzięki temu będzie mógł do nich przydzielać większą ilość zasobów systemowych, a my będziemy cieszyć się z płynnie wykonywanych zadań. Ostatnia z funkcji – Smart Balance – ma za zadanie znalezienie równowagi między wydajnością a zużyciem energii. To bardzo ważne w przypadku nowoczesnych smartfonów, które rzadko pracują między ładowaniami dłużej, niż jeden dzień.

Czytaj też: Seria Redmi Note 11 oficjalnie w Europie!

Dajcie koniecznie znać które z wymienionych nowości Wam podobają się najbardziej. Jakie są Wasze odczucia z użytkowania interfejsu MIUI od Xiaomi?

Grafika tytułowa: Xiaomi