Darmowy PUBG bije rekordy

Po tym, jak PlayerUnknown’s Battlegrounds  zmienił swój model biznesowy i stał się grą free-to-play, pojawiła się duża liczba nowych graczy. Rośnie także wskaźnik pochwał gry.

Koreański deweloper Krafton ogłosił niedawno, że liczba nowych użytkowników gry wzrosła o 486% od czasu, gdy gra stała się darmowa. Jest to więcej niż ogólny przyrost tempa wzrostu liczby graczy w tę grę po premierze w 2017 roku.

Po darmowym udostępnieniu PUBG tempo wzrostu amatorów battle royale w Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Południowej jest jeszcze wyższe, sięgając nawet 537%. Jak podaje serwis GameSpot, statystyki portalu SteamDB mówią same za siebie. Dotychczas średnio w najlepszych momentach w grze przebywało raptem 300 tysiące użytkowników. Po przejściu na model free-to-play licba wzrosła aż do 600 tysięcy graczy grających jednocześnie.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/pubg-za-darmo-dla-wszystkich-112644

Warto również zaznaczyć, że gra pojawiła się na podium wśród najpopularniejszych produkcji na platformie Steam. Aktualnie znajduje się na trzecim miejscu, tuż za Dotą 2.

Aby uczcić osiągnięcie, wydawca ogłosił, że od 27 stycznia do 30 stycznia gracze będą mogli odblokować darmowe specjalne nagrody w grze i nowe skórki przez co najmniej godzinę grania w grę.