MIUI 13 nadchodzi! Jakich nowości się spodziewamy?

Xiaomi udowodniło nam, że swoją nakładkę systemową dla Androida, czyli MIUI, potrafi aktualizować pomimo tego, że nie wydaje razem z nią za każdym razem nowej wersji systemu. Dzięki temu szansę na jej wdrożenie mają także kilkuletnie, starsze smartfony, bez szans na otrzymanie Androida 12. Jak się okazuje, koncern z Chin przygotowuje się do wdrożenia MIUI 13. My natomiast dowiedzieliśmy się, jakie nowości zostaną zaszyte w kolejnej odsłonie nakładki.

fot. Xiaomi

MIUI 13 przyniesie ważne ulepszenia!

Xiaomi nie zamierza serwować użytkownikom smartfonów i tabletów rewolucji. MIUI 13 przyniesie pomniejsze poprawki i usprawnienia oraz kilka dość ważnych, ciekawych funkcji. Wśród nich na uwagę zasługuje Infinity Scroll. Pozwala ona na przewijanie pulpitów smartfonu praktycznie w nieskończoność dzięki ich zapętleniu. Gdy dotrzemy do ostatniego i ponownie przesuniemy palcem, wrócimy do pierwszego pulpitu. Tylko czy ta funkcja aby na pewno nie gościła już w nakładkach systemowych innych producentów lata temu? Ponadto Xiaomi postawi na sidebar analogiczny do tego znanego nam ze smartfonów Huawei, OPPO albo Samsunga. Będziemy mogli przypisać do tego paska narzędzi nasze ulubione skróty i aplikacje. Ostatnia z najbardziej znaczących nowości to natomiast tzw. small widgets. Dzięki nim będzie możliwe lepsze i bardziej praktyczne zagospodarowanie ekranu głównego smartfonu.

Sprawdź też: Xiaomi zapowiada ważną zmianę! Smartfony będą pracowały dłużej?

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy wystartuje dystrybucja MIUI 13. Być może niektóre modele smartfonów od Xiaomi otrzymają nową wersję nakładki jeszcze przed końcem roku. Mam nadzieję, że już wkrótce pojawią się jakieś konstruktywne wieści w tej kwestii. A jak Wy oceniacie nakładkę MIUI?

Grafika tytułowa: Xiaomi