Minimalistyczny nowy Puchar Przywoływacza

Riot Games zaprezentowało na Twitterze nową formę Pucharu Przywoływacza.

Trofeum jest nagrodą dla corocznego mistrza świata w grze League of Legends. Deweloper połączył siły z marką znaną z produkcji biżuterii Tiffany & Co., aby odświeżyć jej wygląd.

Dwudziestokilogramowy puchar wykonany został z połączenia czystego srebra, stali nierdzewnej, mosiądzu i drewna. Jest o wiele bardziej minimalistyczny, bez rozmaitych zdobień. Czacha podtrzymywana jest przez pięć filarów symbolizujących pięć linii w League of Legends. Zawiera również nową sekcję z nazwiskami poprzednich mistrzów wygrawerowanych na dole, podobnie jak Pucharu Stanleya w National Hockey League.

Riot współpracował wcześniej z Louisem Vuittonem przy wielu inicjatywach, w tym w tworzeniu niestandardowego etui na Puchar Przywoływacza . Z kolei Tiffany ma długą historię tworzenia trofeów w tradycyjnym świecie sportu, w zeszłym roku stworzył Puchar Srebrnego Smoka dla League of Legends Pro League w Chinach.

Nowy projekt spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony społeczności. Dla niektórych puchar jest zbyt ubogi we wzornictwo, innym z kolei podoba się bardzo minimalistyczny design. Jak na razie więcej jest jednak głosów krytyki.

Edycja Mistrzostw Świata League of Legends 2022 odbędzie się w Ameryce Północnej, a finałowy mecz odbędzie się 5 listopada.

Czytaj także: Premiery z Gamescomu