Pływa i lata

„Latający poduszkowiec” Hammachera Schlemmera to pojazd, który pływa, ale także szybuje w powietrzu do 70 mph za pomocą zintegrowanych skrzydeł.

Dwucylindrowy, chłodzony cieczą silnik benzynowy o mocy 130 KM – z turbodoładowaniem i wtryskiem paliwa – napędza 60-calowe śmigło oporowe z kompozytu drewna i węgla, podczas gdy 34-calowy wentylator podnoszący o prędkości obrotowej 1 100 obr./min nadmuchuje trwałą nylonową osłonę pokrytą winylem.

Działając w słodkiej lub słonej wodzie i do 30% nachylenia nad piaskiem, błotem, trawą, bagnami, pustynią, lodem i śniegiem, jego skrzydła i pozioma winda umożliwiają pilotom po prostu przeskoczenie przez przeszkody wodne lub lądowe o wysokości do 7 metrów, nie do pokonania przez typowy poduszkowiec.

The Flying Hovercraft that makes 70 mph will blow your mind
Źródło: Hammacher Schlemmer

Joystick steruje trzema pionowymi sterami i windą, przepustnica z blokadą tarcia skrętnego steruje prędkością jazdy do przodu, a zmienny układ napędowy steruje wentylatorem windy do zawisu. Pojazd hamuje poprzez obniżenie obrotów wentylatora windy; odpoczywa na płozach z kompozytu kevlarowego.

Jego nisko położony środek ciężkości i kompozytowy kadłub z włókna szklanego / PVC umożliwiają mu pracę w wiatrach do 25 mph i falach do 6 'podczas lotu.

Aby wejść w posiadanie nietypowego poduszkowca niezbędny jest patent na łódź oraz 190 000 dolarów.

Czytaj także: Futurystyczna łódź podwodna z podwójnym napędem