Premiery z Gamescomu

Podczas ceremonii otwarcia Gamescom 2022, w trakcie show zatytułowanym Opening Night Live, mogliśmy poznać kilka zapowiedzi światowych premier gier, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.

Gospodarz programu Geoff Keighley, podzielił się nimi z licznie przybyłą, wygłodniałą bezpośredniego kontaktu po długich miesiącach covidowej nieobecności publicznością.

Dzięki obecnym na miejscu wysłannikom serwisu Kotaku możemy przyjrzeć się co szykują dla nas wydawcy i choć po zwiastunach spróbować wyrobić sobie opinię na temat nadchodzących premier.

Oto kilka z nich:

Return to Monkey Island

Przygodowa gra wydana przez Devoler Digital ujrzy światło dzienne już 19 września. Wydana przez amerykańskiego wydawcę gier wideo z siedzibą w Austin w Teksasie, specjalizującego się w wydawaniu gier niezależnych.  Firma została założona w czerwcu 2009 roku przez Nigela Lowrie, Harry’ego Millera, Graeme Struthersa, Ricka Stultsa i Mika Wilsona, pięciu dyrektorów, którzy byli zaangażowani w Gathering of Developers i Gamecock Media Group.

Homeworld 3

Strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez Blackbird Interactive i opublikowana przez Gearbox Software. Gra ma zostać wydana na początku 2023 roku.

Homeworld 3 będzie przypominał swoich dwóch poprzedników, a zatem będzie trójwymiarowym RTS -em w kosmicznym środowisku. Według informacji zespołu deweloperskiego, po odpowiedziach na ankiety partnerów, gra może pochwalić się rozbudowanym trybem kampanii, w którym ważną rolę odgrywa rozgrywka solo. Podobnie jak w przypadku pierwszej części serii, rozgrywka bojowa będzie oparta na efektywnym systemie balistycznym 3D. Zapowiedź Homeworld 3 jest następstwem wydania Homeworld Remastered Collection, a także prequela Homeworld: Deserts of Kharak . Wystarczały pozytywne recenzje krytyków i przyjęcie przez poprzednią aktywną społeczność Remastered Collection, aby przekonać wydawcę Gearbox i powiązane studio deweloperskie Blackbird Interactive do kontynuacji tworzenia nowej gry, będącej bezpośrednią kontynuacją oryginalnej sagi. 

Dead Island 2

Połączenie gry akcji z survivalem horroru, Jest to kontynuacja gry Dead Island z 2011 roku i trzecia duża część serii Dead Island. Gra toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z Dead Island i Escape Dead Island. W przeciwieństwie do poprzednich części, których akcja rozgrywa się na wyspach, Dead Island 2 ma miejsce w różnych lokalizacjach w Kalifornii.

Gra miała trudny okres rozwoju, a obowiązki programistyczne były pierwotnie wykonywane przez Yager Development, dopóki Sumo Digital nie przejęło projektu w 2016 roku, po którym ostatecznie pracę w 2019 r. przejął Dambuster Studios.

Lies of P

Komputerowa gra akcji. Zapowiedzi pojawiły się już w maju zeszłego r roku. Producenci: Neowiz Games, Round 8 Studio. Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X/S, Microsoft Windows.

Zainspirowana znaną historią Pinokia, Lies of P to gra akcji przypominająca duszne, osadzona w okrutnym, mrocznym świecie Belle Époque. Cała ludzkość zgubiła się w niegdyś pięknym mieście, które stało się żywym piekłem wypełnionym niewypowiedzianymi okropnościami…

Blacktal

Przygodowa gra akcji, opowiadająca o Babie Jadze – szesnastoletniej dziewczynie wygnanej z wioski za uprawianie czarów. Produkcja utrzymana zostanie w mrocznym klimacie i ukaże wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej.

Producentem gry jest założone w 2019 roku polskie studio The Parasight z Krakowa, a wydawcą Focus Entertainment – francuski producent i wydawca gier wideo z siedzibą w Paryżu we Francji. Założona w 1996 roku firma wydawała i dystrybuowała tytuły, takie jak Sherlock Holmes, TrackMania, Runaway oraz gry sportowe, takie jak Cycling Manager i Virtual Skipper.

Na Steamie, w przedsprzedaży do 15 grudnia – 20% zniżki.

Dune: Awakening

Jedna ze światowych premier Gamescom.

Gra tworzona przez studio Funcom – norweską firmę produkującą i wydającą gry komputerowe. Założona przez Gaute Godagera w 1993 roku, poza główną siedzibą w Oslo Funcom ma również oddziały w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii i Kanadzie.

Gra ma być tytułem wieloosobowym, łączącym survival z otwartym światem w rozgrywce online. W Dune: Awakening trafimy na pustynną planetę Arrakis, gdzie nie tylko zdobywanie drogocennej przyprawy, ale też samo przetrwanie staje się prawdziwym wyzwaniem.

Obecnie można zapisywać się do beta testów lub listy życzeń na Steam.

Atlas Fallen

Duża niespodzianka Opening Night Live.

Wysokobudżetowa, przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, wydana przez Deck13 – niemieckiego producenta i wydawcę gier wideo z siedzibą we Frankfurcie. Firma została założona w lipcu 2001 roku przez zespół stojący za Artex Software, studiem, które zajmowało się przede wszystkim tworzeniem gier wideo na RISC OS, takich jak Ankh: The Tales of Mystery. 

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana – przyszły rok to najbardziej precyzyjny rozdział czasowy 😊

The Lords of the Fallen – reebot

Nowa odsłona gry z 2014 roku – erpeg akcji, oparty na silniku Unreal Engine 5.

Stworzona przez powstałe w 2003 roku CI Games (wcześniej City Interactive) – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Warszawie, zajmujące się produkcją, wydawnictwem i dystrybucją gier komputerowych.

„W nowej, mrocznej grze RPG akcji – The Lords of the Fallen – czeka na ciebie rozległy świat fantasy. Wciel się w Mrocznego Krzyżowca i wyrusz na niesamowitą przygodę, by obalić demonicznego boga Adyra” – oficjalny opis na Steamie.

Wyrdsong

Quasi-średniowieczne RPG z otwartym światem. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Something Wicked Games. To nowe studio, w skład którego wchodzą prawdziwi weterani branży. Byli deweloperzy Bethesda Game Studios oraz Obsidian Entertainment. Grę zapowiedział Jeff Gardiner, który pracował w przeszłości m.in. nad Falloutem 3.

Nie jest jeszcze znana data premiery.

Everywhere

Gra z otwartym światem opracowana przez Build a Rocket Boy, studio stworzone przez Leslie Benzies , byłego prezesa Rockstar North .

Gracze mogą wybierać spośród wielu narracji. Jest osadzona w otwartym świecie i będzie oferować płynną kooperacyjną grę wieloosobową.

The Callisto Protocol

Gra autorstwa twórcy Dead Space, wygląda bardzo podobnie do tego tytułu. To narracyjny survival horror z perspektywy trzeciej osoby, z akcją osadzoną 300 lat w przyszłość. Gracz wciela się w Jacoba Lee, pokrzywdzonego przez los więźnia Black Iron Prison, zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze mieszczącym się na jednym z księżyców Jowisza, Kallisto.

Planowana premiera – 2 grudnia 2022 roku.

 Moonbreaker

Turowa gra science-fiction wywodząca się z podwodnej gry survivalowej Subnautica. Będzie dostępna we wczesnym dostępie na Steamie już 29 września. Świat przedstawiony w grze jest dziełem znanego pisarza science-fiction Brandona Sandersona.

Producentem gry jest Unknown Worlds Entertainment – amerykańska firma z siedzibą w San Francisco. Studio jest najbardziej znane z serii Natural Selection i Subnautica. W październiku 2021 roku studio zostało przejęte przez południowokoreańskiego dewelopera gier wideo Kraftona

The Expanse: Seria Telltale

Nowy projekt amerykańskiego producenta gier Telltale, oparty na hicie science fiction The Expanse wygląda na wysokobudżetową grę, a nawet ma kilka nowatorskich pomysłów na rozgrywkę. To interaktywny prequel serialu telewizyjnego studia Telltale – amerykańskiego wydawcę gier wideo z siedzibą w Malibu w Kalifornii.

Od The Walking Dead minęło dużo czasu, czy w Telltale nie zapomnieli, jak się robi dobre gry?

Czytaj także: Zobacz zwiastun Hogwarths Legacy z Gamescom