Miliarder sprzedaje akcje Tesli

Elon Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 9,6 miliarda dolarów, aby móc sfinansować ewentualną przegraną w prawnym starciu z Twitterem.

We wtorkowym wpisie na Twitterze dyrektor generalny Tesli napisał: „W (mam nadzieję, że mało prawdopodobnym) przypadku, gdy Twitter zmusi tę umowę do zamknięcia, a niektórzy partnerzy kapitałowi nie dojdą do porozumienia, ważne jest, aby uniknąć nagłej sprzedaży akcji Tesli”.

Na początku lipca Musk zerwał umowę z 25 kwietnia na zakup Twittera za 44 miliardy dolarów. Twitter pozwał Muska, aby zmusić go do sfinalizowania transakcji. Odrzucając jego twierdzenie, że został wprowadzony w błąd co do liczby kont spamowych na platformie mediów społecznościowych.

17 października obie strony spotkają się w sądzie, aby rozstrzygnąć spór.

Elon Musk na Twitterze odpowiedział twierdząco na pytanie, czy to jest koniec sprzedaży akcji producenta pojazdów elektrycznych. Jednocześnie dodał, że w przypadku szczęśliwego (dla niego) zamknięcia sprawy umowy – skupi akcje ponownie.

Według ekspertów takie zachowanie miliardera świadczy o pozytywnym jego stosunku do Tesli. Najbogatszy człowiek na świecie, sprzedał w kwietniu jej akcje o wartości 8,5 miliarda dolarów. Oświadczył wtedy, że nie ma dalszych planów sprzedaży.

Między 5 a 9 sierpnia Musk sprzedał 7,92 miliona akcji. Jest obecnie właścicielem prawie 15% akcji producenta, według obliczeń Reutera. Zapytany przez użytkownika Twittera, czy myślał o stworzeniu własnej platformy, gdyby transakcja się nie zakończyła, odpowiedział: „X.com”.

Czytaj także: Twitter pozywa Muska!