Meta będzie zwalniać pracowników

Według dziennika Wall Street Journal, tysiące pracowników firmy Meta, właściciela Facebooka jest zagrożonych utratą swoich miejsc pracy.

Po zapowiedziach zwolnień przez Twittera, to kolejny wielki podmiot z branży technologicznej, który redukuje personel.

Meta informuje, że na koniec września zatrudniała ponad 87 tysięcy pracowników.

Rzecznik firmy poproszony przez dziennik nie skomentował tych doniesień, wskazał na wcześniejsze wypowiedzi na ten temat dyrektora generalnego Marka Zuckerberga.

„W 2023 roku zamierzamy skoncentrować nasze inwestycje na niewielkiej liczbie priorytetowych obszarów wzrostu” – powiedział  Zuckerberg.

„Oznacza to, że niektóre zespoły znacznie się rozwiną, ale większość innych zespołów pozostanie bez zmian lub skurczy się w przyszłym roku. Podsumowując, spodziewamy się, że 2023 rok zakończy się mniej więcej tym samym rozmiarem lub nawet nieco mniejszą organizacją niż dzisiaj”.

Firma odnotowała w tym roku spadek akcji o 72% na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Przyczyną spadku jest próba wprowadzenia nowej strategii skoncentrowanej na budowaniu metawersum.

Ta idea jest w tej chwili priorytetem dla dyrektora generalnego giganta. Nie wszyscy jednak podzielają jego entuzjazm i wskazują, że zbytnie skoncentrowanie się na niej prowadzi w ślepą uliczkę.

Wartość Mety wg giełdowej kapitalizacji wynosi w tej chwili mniej niż 260 miliardów dolarów.

Czytaj także: Zuckerberg o metawersum i Apple