Mercedes EQE SUV – materiał na murowany hit?

Mercedes EQE SUV to nowa propozycja w ofercie koncernu ze Stuttgartu. Jak łatwo można się domyślić, jest to elektryczny wariant Mercedesa GLE i jego zadaniem będzie w przyszłości całkowite zastąpienie w gamie Niemców starszego brata. Co warto wiedzieć o tej nowości? Czy jest materiałem na hit? Sprawdźmy!

Nowoczesność w każdym calu

Mercedes EQE SUV to duży samochód o charakterystycznych dla elektrycznych modeli ze Stuttgartu, opływowych liniach. Filozofia stylistyczna obrana w jego przypadku przez niemiecki koncern jest całkiem przyjemna dla oka. Nie jest nadto futurystyczna, więc może spodobać się także tradycjonalistom.

Wnętrze natomiast sprawia wrażenie niezwykle luksusowego. Uwagę przykuwa głównie deska rozdzielcza, która jest w zasadzie ogromnym ekranem. Owo rozwiązanie nosi nazwę Hyperscreen i obejmuje cyfrowe zegary, centralny ekran i ekran przeznaczony dla pasażera. Możemy się oczywiście spodziewać wsparcia dla Android Auto oraz Apple CarPlay. Jest tu też spory wyświetlacz Head-Up oraz liczne systemy bezpieczeństwa związane z ochroną bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów oraz wsparciem funkcji jazdy autonomicznej.

Co pod maską? Mercedes EQE SUV będzie samochodem, który w prosty sposób spersonalizujemy pod kątem własnych potrzeb. Producent postawi na liczne warianty, jeśli chodzi o jednostki napędowe. Będzie je charakteryzował napęd na tył bądź na wszystkie koła i moc od 293 KM do 687 KM. Oczywiście wraz ze wzrostem mocy będzie rósł apetyt samochodu na prąd, co skróci jego zasięg. Ten ostatni jednak nie powinien być mniejszy niż 350-375 km.

Czas na kilka słów o ogniwie. Mercedes postawi na akumulator o pojemności 90,6 kWh, który na szybkich ładowarkach może być ładowany z maksymalną mocą 170 kW. Oczywiście w naszych domach szybkość ładowania nie będzie tak imponująca, jednak i tak parametry przedstawione przez niemiecki koncern na papierze robią wrażenie.

fot. Mercedes-Benz

Czytaj też: Najbardziej luksusowy samochód elektryczny świata

Póki co Mercedes nie udostępnił jeszcze cennika dotyczącego modelu EQE SUV. Miejmy nadzieję, że uczyni to już wkrótce. Na dostępność samochodu u dealerów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na pewno ustawią się po niego długie kolejki z powodu których model zagości w garażach dopiero w 2023 roku.

Grafika tytułowa: Mercedes-Benz