MediaTek Dimensity 9000 to kocur! Samsung i Qualcomm mogą się bać?

Zachwycając się kolejnymi flagowymi procesorami Samsunga czy Qualcomma często zapominamy o równie ważnym producencie, jakim jest MediaTek. A przecież jego podzespoły również montowane są na pokładzie naprawdę wielu smartfonów. Ja się okazuje, najnowsze topowe dzieło koncernu – MediaTek Dimensity 9000 – może pod wieloma względami zawstydzić rozwiązania konkurencji. Tylko spójrzcie!

MediaTek Dimensity 9000 zawstydza konkurencję!

MediaTek Dimensity 9000 to pierwszy flagowy procesor znanego koncernu. Mimo to, już zdążył namieszać w sieci. Znany leakster – IceUniverse – opublikował właśnie wyniki testów w Geekbench 5. Wskazują one na to, że nowość bije na głowę tegoroczne rozwiązania od Samsunga i Qualcomma. Dimensity 9000 poległ w zasadzie wyłącznie w starciu z Apple A15. Warto jednak byśmy pamiętali, że nie jest to procesor montowany na pokładzie smartfonów z Androidem.

Póki co, żaden smartfon nie wykorzystuje jeszcze nowego procesora od MediaTeka. Już wkrótce jednak na rynku zadebiutują pierwsze smartfony pracujące pod jego kontrolą. Jednym z nich będzie między innymi OnePlus 10R. Jestem niezmiernie ciekaw czy faktycznie omawiany układ będzie tak piekielnie mocny. Osobną kwestią jest natomiast to, czy nie będzie się nadmiernie grzał, jak np. Snapdragon 8 Gen 1.

Czytaj też: Netflix z ambitnym planem! Nowy rywal Steam i Epica?

To nie wszystkie niespodzianki, jakie na nas czekają w segmencie procesorów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Całkiem niedawno huknęła pogłoska wskazująca na to, że Huawei wróci do produkcji układów Kirin. Warto sobie przypomnieć, że przez pewien czas to one wiodły prym, jeśli chodzi o wydajność procesorów dedykowanych urządzeniom mobilnym. Na tym polu 2022 rok będzie bardzo ciekawy!