Byliśmy na konferencji Xiaomi! Oto nowości na 2022 rok!

Xiaomi przedstawiło dziś na konferencji w Warszawie swoje najważniejsze nowości wkraczające na rynek u progu 2022 roku. Tak się składa, że mieliśmy okazję gościć na prezentacji chińskiego koncernu i na własne oczy sprawdzić, jak prezentują się najnowsze oczyszczacze powietrza, odkurzacze, roboty sprzątające oraz akcesoria dedukowane właścicielom smartfonów. Co warto wiedzieć na temat nowości? Sprawdźmy!

Xiaomi wiodącym dostawcą rozwiązań smart-home w Polsce!

Udziały Xiaomi w polskim rynku smart-urządzeń do domu są znaczące. Ufamy chińskiemu koncernowi choćby z tego powodu, że oferuje nam sprzęt o świetnym stosunku ceny do jakości. Spójrzmy na dane statystyczne. Dotyczą one popularności produktów Xiaomi w każdym z segmentów, które reprezentują zaprezentowane dziś nowości:

 • 21% udziałów w rynku oczyszczaczy powietrza,
 • 13,7% udziałów w rynku odkurzaczy typu „handstick”,
 • 26,6% udziałów w rynku odkurzaczy autonomicznych,
 • 79,4% udziałów w rynku opasek sportowych,
 • 11% udziałów w rynku smartwatchy,
 • 13,7% udziałów w rynku słuchawek bezprzewodowych.

Przejdźmy teraz do samych urządzeń, które chiński gigant pokazał dzisiaj w Stolicy. Są to ciekawe nowości, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Kilka słów poświęcimy także gadżetom dedykowanym właścicielom urządzeń mobilnych. No to zaczynajmy!

Czytaj też: Mi Air Purifier 3C – test oczyszczacza powietrza

Oczyszczacze powietrza – przydatne nie tylko w chłodne dni!

Dobry oczyszczacz powietrza gwarantuje nam zdrową atmosferę w naszym mieszkaniu nie tylko zimą, gdy niejednokrotnie po wyjściu z domu nie da się komfortowo oddychać. Powietrze zanieczyszczane jest przez spaliny przez cały rok. Warto o tym pamiętać, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu. Xiaomi pokazało dzisiaj aż trzy nowe oczyszczacze – modele Smart Air Purifier 4 Lite, Smart Air Purifier 4 oraz Smart Air Purifier 4 Pro. Różnią się one przede wszystkim wydajnością pracy, żywotnością filtra oraz pomiarami jakie mogą wykonywać wobec powietrza w pomieszczeniu, w którym zostały umieszczone.

Prezentowane oczyszczacze dedykowane są osobom o różnej zasobności portfela. Ceny bowiem kształtują się następująco:

 • Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite – 799 zł,
 • Xiaomi Smart Air Purifier 4 – 1049 zł,
 • Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro – 1399 zł.

Roboty sprzątające

Xiaomi ma ogromne doświadczenie w projektowaniu robotów sprzątających. A my nad Wisłą uwielbiamy te urządzenia! Pozwalają nam one zaoszczędzić czas zwykle przeznaczany na odświeżanie podłóg w naszych domach i mieszkaniach i poświęcenie go na bardziej kreatywne zajęcia. Koncern z Chin pokazał nowe modele z różnych półek cenowych, które cieszą oko i zadziwiają skutecznością pracy. Poszczególne urządzenia charakteryzuje różna maksymalna moc pracy oraz zestawy czujników montowanych na pokładzie (im droższy model, tym bardziej bezkolizyjnie będzie krążył po naszym lokum). Najdroższy z robotów – Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra – wyposażony został dodatkowo w automatycznie opróżniającą go stację dokującą. Ceny kształtują się następująco:

 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite – 1099 zł,
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 – 1499 zł,
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro – 1999 zł,
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra – 3398 zł.

Odkurzacz bezprzewodowy

Xiaomi Vacuum Cleaner G11 to nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy, z którym sprzątanie będzie czystą przyjemnością. Za kwotę 1799 zł otrzymujemy świetnie zaprojektowane urządzenie, które poradzi sobie nawet z najbardziej zabrudzonymi podłogami. Innowacyjna końcówka pozwala na komfortowe odkurzanie podłóg, dywanów, powierzchni drewnianych i innych. Potrafi też sama się czyścić! Bezpiecznie ucina zaplątane w szczotkę włosy i nitki blokujące wlot. Ponadto odkurzacz mierzy stopień zanieczyszczenia wciąganego powietrza i na tej podstawie sam reguluje moc pracy.

Słuchawki TWS

Redmi Buds 3 Lite to świetne słuchawki TWS, które mają zadowolić oszczędnych klientów. Łączą się z naszymi urządzeniami za pośrednictwem najnowszej technologii Bluetooth 5.2. Na pojedynczym ładowaniu pracują 5 godzin. Razem z etui mają zapas energii na 18 godzin zakłóconego wyłącznie doładowywaniem grania. Jak przystało na nowoczesne urządzenie, automatycznie łączą się ze smartfonem czy laptopem po wyjęciu z etui. Zapomnijcie o ANC czy odporności na zachlapanie – to w końcu słuchawki za jedyne 129 zł!

Przystępny zegarek dla aktywnych

Redmi Watch 2 Lite to niedrogi, nowoczesny smartwatch dla aktywnych. Oferuje nam funkcje pomiaru podstawowych funkcji życiowych – tętna i saturacji krwi. Ma wbudowany GPS, co na pewno ucieszy sportowców. Długo działa na baterii – do 10 dni bez ładowania. To świetny wynik jak na zegarek. Jak na urządzenie fitness przystało jest również wodoodporny do pięciu atmosfer ciśnienia. Obraz wyświetlany jest na 1,55-calowym wyświetlaczu TFT-LCD. Wybrać możemy jedną z trzech wersji kolorystycznych obudowy: Beige, Black i Blue. Cena zegarka w polskich sklepach to 339 zł.

A która nowość od Xiaomi Wam podoba się najbardziej?