McLaren dołączy do Formuły E

McLaren ogłosił o decyzje o dołączeniu do Mistrzostw Świata Formuły E w dziewiątym sezonie 2022-23, przejmując zespół Mercedesa-EQ.

Brytyjski producent rozszerza tym samym swoją działalność w sportach motorowych. Oprócz obecności w Formule 1, w IndyCar, jak również w startach tegorocznych mistrzostwach Extreme E, McLaren zdecydował się wejść do pełni elektrycznej serii wyścigowej Formuły E.

Decyzja została przypieczętowana przejęciem zespołu Mercedesa-EQ. Nowa ekipa McLarena w Formule E będzie ścigać się również pod szyldem McLaren Racing.

Aktualny szef zespołu Mercedesa-EQ w Formule E Ian James pozostanie w składzie. Sam proces przekazania kontroli nad ekipą McLarenowi ma zostać sfinalizowany do końca bieżącego roku.

„McLaren Racing zawsze stara się konkurować z najlepszymi i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniając naszym fanom nowe sposoby na ekscytację, rozrywkę i inspirację” – powiedział dyrektor generalny McLaren Racing, Zak Brown w oświadczeniu. „Formuła E, podobnie jak wszystkie nasze serie wyścigowe, spełnia wszystkie te kryteria”.

Brytyjski producent samochodów posiada już doświadczenie w wyścigach pojazdów elektrycznych, biorąc udział w wyścigach terenowych serii Extreme E. Ta seria wyścigowa jest wciąż w powijakach po swoim pierwszym debiucie w 2021 roku. Jednak, podobnie jak Formuła E i Formuła 1, Extreme E jest wspierana i certyfikowana przez międzynarodową federację samochodową FIA (Fédération Internationale de l’Automobile).

Czytaj także: Gen3 – większa prędkość, większa zwinność