McDonald’s partnerem FaZe Clan

Jedna z największych i najbardziej znanych organizacji gamingowych na świecie podpisała kolejną umowę partnerską z podmiotem spoza branży esportowej – gigantem gastronomicznym McDonald’s.

Powstały w 2010 roku FaZe Clan to organizacja skupiająca graczy z całego świata w wielu grach, w tym Call of Duty , Counter-Strike: Global Offensive , PlayerUnknown’s Battlegrounds , Tom Clancy’s Rainbow Six Siege , FIFA , Valorant , Fortnite Battle Royale i Rocket Liga . W 2020 roku otworzyła się na rynek azjatycki, nabywając ThaiLista PUBG Mobile i FIFA Online.

FaZe współpracuje z wieloma markami z różnych branż, m. in. z producentem napojów energetycznych Gamma Labs’ G Fuel, odzieży sportowej Champion, z producentem samochodów Nissan, klubem piłkarskim Manchester City oraz z wytwórcą ekskluzywnej odzieży CLOT.

Organizacja promuje produkty swoich partnerów podczas występów drużyn oraz na kanałach w mediach społecznościowych (kanał na You Tube subskrybuje 9 mln użytkowników z ponad 1 miliardem odwiedzin).

O randze i pozycji tej esportowej organizacji świadczy lista wspierających ją wpływowych osobistości ze świata sportu: gwiazdy NBA Bena Simmonsa, Lebrona „Bronny” Jamesa Jr., rozgrywającego NFL Kylera Murraya i Lil Yachty’ego.

W 2018 roku FaZe Clan i Legia Warszawa wystawiły na aukcjach charytatywnych jedyne w swoim rodzaju koszulki polo wykonane i podpisane przez najlepszych na świecie graczy CS:GO . Dochód przeznaczony był na zakup sprzętu dla Instytutu Matki i Dziecka.

FaZe Clan i McDonald’s  ogłosiły, że będą współpracować przy tworzeniu treści i innych projektach z udziałem najbardziej znanych gwiazd esportowych.