Marka Canon chce zaistnieć w świecie smartfonów?

Nie od dziś wiadomo, że znane fotograficzne marki lubią promować się przy producentach smartfonów. Wystarczy wspomnieć o ZEISS, Hasselblad czy Leica. Już wkrótce tą drogą może pójść Canon. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że znany producent może wkrótce nawiązać współpracę z którymś z topowych graczy rynku urządzeń mobilnych.

fot. Kenny Eliason / Unsplash

Który producent skusi się na współpracę?

Jak możemy się łatwo domyślić – wiele furtek jest dla Canona zamkniętych. W ostatnich latach czołowi producenci smartfonów podpisali wieloletnie kontrakty ze znanymi markami. Sprawdźmy więc, jakie opcje odpadają Japończykom już na starcie:

  • Xiaomi (Leica),
  • Sony (autorskie rozwiązania)
  • vivo (ZEISS),
  • OnePlus, OPPO (Hasselblad).

Gigant branży ma jednak pewne pole do popisu. Może nawiązać współpracę chociażby z Motorolą, która radzi sobie coraz lepiej na rynku smartfonów m.in. dzięki nowym modelom z rodziny Edge. Wątpię natomiast, by koncerny o tak mocnej rynkowej pozycji jak Google, Samsung, Huawei czy Apple chciały zaprzątać sobie czas na współpracę z Canonem, która tak naprawdę nic by im nie dała. Z kolei marka realme to sprzęt zbyt niskobudżetowy na takie kooperacje.

Czytaj też: LG wdroży webOS 6 na starszych telewizorach!

Myślę, że nowego partnera firmy Canon poznamy jeszcze w tym roku. Po cichu liczę, że może być nim Motorola. Jak będzie faktycznie? Przekonamy się w najbliższych miesiącach. Oby czekało nas w tej kwestii bardzo pozytywne zaskoczenie.

Grafika tytułowa: Al Elmes / Unsplash