Lucid Motors z problemami?

Elektryfikacja rynku motoryzacyjnego dotknie nas wszystkich prędzej czy później. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat większość z nas będzie jeździła elektrycznymi samochodami. Dziś na takowe stać wybranych. Z myślą o nich powstają bardzo ciekawe koncerny – jak Lucid Motors. Nie zawsze jednak unoszą się one na falach sukcesu.

Ambitne plany Lucid Motors pokrzyżowała pandemia!

W styczniu zakładano, że Lucid Motors wyprodukuje w tym roku okrągłe 20 000 egzemplarzy samochodów elektrycznych. Panujący na świecie kryzys jednak bardzo szybko zweryfikował te plany. Przerwy w łańcuchach dostaw spowodowane szerzeniem się koronawirusa sprawiły, że dziś mówi się o produkcji pomiędzy 6000 a 7000 egzemplarzy samochodów przez Lucid Motors. Brzmi niepokojąco, prawda? Jeszcze bardziej szokujące jest to, że w tym roku koncern wyprodukował niespełna 1500 samochodów. Kryzys został już zauważony przez osoby zarządzające koncernem, które dokładają obecnie wszelkich starań, by go zażegnać.

Czytaj też: Porsche stawia na… elektryczne rowery!

Luksusowe elektryki od Lucid Motors z pewnością narobią jeszcze hałasu na rynku motoryzacyjnym. Przed koncernem jednak jeszcze długa droga by choć zacząć gonić takich gigantów segmentu, jak Tesla czy Volkswagen. Trzymamy kciuki!