Porsche stawia na… elektryczne rowery!

Elektryfikacja naszych dróg postępuje w zastraszającym tempie. Producenci samochodów wypuszczają na rynek nie tylko kolejne elektryczne modele mające zastąpić w gamach modelowych te napędzane benzyną i olejem napędowym. Ich wzrok zwraca się także ku innym segmentom elektromobolności. Porsche na przykład zamierza w nadchodzących latach postawić na… rowery!

Samochody to dla Porsche za mało!

Według najnowszych informacji, Porsche zamierza w najbliższym czasie utworzyć dwie nowe spółki działające w branży elektrycznych jednośladów. Pierwsza z nich – Porsche eBike Performance GmbH – ma zajmować się produkcją podzespołów dla elektrycznych rowerów. Będą to silniki, akumulatory czy oprogramowanie do rowerowych komputerów. Druga spółka – P2 eBike GmbH – będzie zajmować się produkcją rowerów przy wykorzystaniu wspomnianych komponentów.

Stanowisko koncernu w sprawie produkcji rowerów elektrycznych jest bardzo klarowne:

„W Porsche widzimy ogromny potencjał w segmencie rowerów elektrycznych. W związku z tym konsekwentnie rozwijamy nasze działania na tej płaszczyźnie. Zarówno Jan Becker jak i Moritz Failenschmid są prawdziwymi ekspertami w tworzeniu oraz rozwijaniu przyszłościowych i zorientowanych na klienta działań. Udowodnią to, stając się częścią wykwalifikowanego i zmotywowanego zespołu dążącego do wspólnego celu. Tak jak na Porsche przystało, chcemy opracowywać produkty, które inspirują ludzi inteligentnym designem, wyszukaną technologią i wyjątkowymi osiągami.” Lutz Meschke, wiceprezes zarządu Porsche

Czytaj też: Starocie w szczytnym celu – akcja CCC i InPost!

Wspomniane komponenty Porsche będzie przeznaczało także na eksport. Koncern chce zarabiać pieniądze na pomniejszych producentach, których nie stać na uruchomienie produkcji własnych podzespołów. Być może taka inwestycja okaże się strzałem w dziesiątkę. A czy Wy korzystacie z rowerów elektrycznych?

Grafika tytułowa: Porsche