Logitech stworzy własną konsolę!

Logitech to znany producent akcesoriów komputerowych – także tych stworzonych z myślą o graczach. Jak się jednak okazuje – to dla koncernu mało. Zamierza bowiem przygotować własną mobilną konsolę umożliwiającą uprawianie gamingu chociażby w podróży. Nawiązano w tym celu ciekawą współpracę!

Przenośne konsole to przyszłość?

Przenośna konsola Logitecha (powstała przy współpracy z Tencent Games) ma oferować nam ciekawy model działania. Urządzenie bowiem nie będzie uruchamiało gier natywnie. Bazować ma na usługach chmur gamingowych, takich jak Xbox Cloud Gaming czy GeForce NOW. Można więc śmiało już teraz stwierdzić, że efektywne jego użytkowanie zależne będzie od naszego połączenia internetowego. Im będzie szybsze – tym lepiej. Podobno konsolka Logitecha ma przyjąć formę ekranu z dopinanymi padami. Przypominać będzie więc nieco smartfona pozbawionego funkcji służących do komunikacji. Jestem niezwykle ciekaw czy na urządzeniu będzie można korzystać też z popularnych aplikacji VOD.

Czytaj też: GTA w Warszawie? Dzięki modyfikacji to możliwe!

Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała konsola Logitecha i nie znamy jej ceny. Miejmy nadzieję, że odpowiednie informacje trafią do nas w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.