Jeden z tabletów Google anulowany!

Google już jakiś czas temu zapowiedziało, że zamierza powalczyć o klienta w segmencie tabletów. Dowiedzieliśmy się także, że koncern z Mountain View wprowadzi na rynek dwa urządzenia z tej kategorii. Jak się okazuje, plany wydawnicze związane z jednym z nich zostały właśnie anulowane.

Tylko droższy wariant trafi do sprzedaży?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że na rynku finalnie zadebiutuje wyłącznie lepiej wyposażona wersja urządzenia określana jako Pixel Tablet Pro (nie wiemy czy finalnie do sprzedaży trafi pod taką nazwą). Urządzenie ma otrzymać 10,95-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli – najpewniej wykonany w technologii LED.

Sercem tabletu będzie procesor Tensor G2 wspierany przez 8 GB RAM i 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Dowiedzieliśmy się także, że pierwszy tablet od Google, który przede wszystkim ma być urządzeniem flagowym, zaoferuje nam rozsądne moduły fotograficzne. Składały się będą na nie dwa aparaty Sony IMX355 – jeden umieszczony na froncie, a drugi na „pleckach”. Ponadto Pixel Tablet Pro ma być pierwszym urządzeniem obsługującym wyłącznie aplikacje 64-bitowe.

Czytaj też: Chroniony tryb incognito w Chrome!

Czy Google ma jakiekolwiek szanse na to, żeby zaistnieć na rynku topowych tabletów? Ciężko w to w tej chwili uwierzyć. Jest on bowiem absolutnie zdominowany przez produkty Apple i Samsunga. Koncern z Mountain View mógłby ugrać o wiele więcej na średniej półce cenowej, gdyby zdecydował się na wydanie tabletowego odpowiednika Pixela 6a. Cóż – trzymajmy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Grafika tytułowa: Google