LG prezentuje świetny smart-monitor!

LG już dość dawno wycofało się z rynku smartfonów. Nadal jednak serwuje swoim fanom elektronikę na najwyższym poziomie. Doczekaliśmy się właśnie prezentacji nowego inteligentnego monitora od koreańskiego koncernu. Dlaczego to urządzenie, które może zostawić konkurencję w tyle? Sprawdźmy co oferuje LG Smart Monitor 32SQ780S!

fot. LG

Wszechstronny monitor dla wymagających?

Prezentowane urządzenie należy do kategorii inteligentnych monitorów. Co to oznacza? Może pracować w dwóch trybach – przekazywać nam obraz generowany przez komputer, lub udostępniać oprogramowanie webOS wraz z wszystkimi kompatybilnymi aplikacjami. W pewnym sensie może więc pełnić tą samą funkcję, co Smart TV w naszym salonie. Można więc uznać ten sprzęt za bardzo wszechstronny.

Nowy monitor od LG wyposażono w panel o przekątnej 32″ i rozdzielczości 4K. Jest to sprzęt, który może trafić w gusta i potrzeby profesjonalistów. Koreański koncern bowiem zapewnia, że monitor jest w stanie odwzorować 90 proc. palety DCI-P3 i niemal całą paletę sRGB. Na pokładzie urządzenia mamy moduł Wi-Fi umożliwiający połączenie się z Internetem. Nie zabrakło również wsparcia dla standardu AirPlay 2.

Nie sposób nie wspomnieć, że omawiany sprzęt oferuje nam także pokaźną ilość złącz – Ethernet, trzy porty USB, złącze HDMI oraz USB-C z funkcją ładowania o mocy 65 W. Ciekawostką jest też obecność głośników stereo o mocy 2 x 5 W.

Czytaj też: Nowy ThinkPad to… smartfon!

Co z ceną? W Stanach Zjednoczonych sprzęt sprzedawany będzie na start za 500 dolarów. Niestety jeszcze nie wiadomo, czy oferowany będzie również polskim klientom. Gdy tylko pojawią się konstruktywne wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: LG