Lenovo ThinkPad ze Snapdragonem? Oto on!

Koncern Lenovo niejednokrotnie udowadniał nam, że lubi stawiać w przypadku swoich urządzeń na niekonwencjonalne rozwiązania. Nie inaczej jest i tym razem. Gigant z Chin wypuszcza na rynek notebooka z procesorem Snapdragon. Co wiemy o modelu ThinkPad X13s?

fot. Lenovo

Lenovo ThinkPad X13s to świetny laptop!

Lenovo ThinkPad X13s pracuje pod kontrolą procesora Snapdragon 8cx Gen 3. Obraz wyświetlany jest na ekranie IPS o przekątnej 13,3″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Częstotliwość odświeżania tej matrycy to jednak zaledwie 60 Hz. Urządzenie może być wyposażone w 16 lub 32 GB RAM-u, a na dane użytkownika może zostać wygospodarowane 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej.

Bateria o pojemności 49,5 Wh podobno pozwala na 28 godzin pracy na jednym ładowaniu. Energię uzupełnia się przez port USB-C za pośrednictwem ładowarki o mocy 65 W. Do rozmów wideo posłuży kamerka o rozdzielczości 5 MP. Zapewni ona wysoką jakość połączeń. Laptop oferuje nam dostęp do modułów Wi-Fi, Bluetooth oraz do modemu 5G. System w przypadku omawianego urządzenia to Windows 11 Pro.

Czytaj też: Nokia szoruje po dnie! Koniec ważnej współpracy!

Jeśli rozważaliście zakup prezentowanej nowości – nie mam dla Was dobrych wieści. Ów laptop kosztuje bowiem (według strony Lenovo) w wersji 16 GB – 10 233,60 złotych. Wersja 32-gigabajtowa wymaga od nas wyłożenia 11 632,11 złotych. To bardzo dużo jak na nasze polskie warunki!

Grafika tytułowa: Lenovo