Nokia szoruje po dnie! Koniec ważnej współpracy!

Powrót Nokii na rynek smartfonów z Androidem kilka lat temu przyjęty został z ogromnym entuzjazmem. Zdawało się nam, że to nowe rozdanie w historii marki będącej pod zarządem HMD Global. Rzeczywistość okazała się z goła odmienna. Smartfony Nokii są słabe, nudne i nie mają nam wiele do zaoferowania. Doszło nawet do tego, że koncern zakończył współpracę z ikoniczną dla swoich produktów marką!

Nokia już bez Zeiss!

Serwis Nokiamob.net poinformował, że zakończono współpracę na linii Nokia – Zeiss. W obliczu kolejnych urządzeń od HMD Global nie oznaczonych już logo znanej, niemieckiej marki związanej ze światem fotografii wystosowano zapytanie do Carl Zeiss – dlaczego nie firmuje już swoim logo urządzeń Nokii. W odpowiedzi gigant poinformował, że współpraca z Nokią zakończona została w ubiegłym roku. Rzekomo zarówno Zeiss, jak i HMD Global nie widziały sensu w kontynuowaniu zawartej umowy dotyczącej kooperacji.

Biorąc pod uwagę renomę Zeiss – trudno dziwić się takiej decyzji. Po co firmować smartfony, które pod względem oferowanych nam możliwości fotograficznych są bardzo przeciętne? Ostatnim z owoców współpracy dwóch marek była Nokia XR20 zaprezentowana w ubiegłym roku. To urządzenie klasy rugged o bardzo miernej jak na 2022 rok specyfikacji.

Czytaj też: ASUS Zenfone 9 5G bez tajemnic!

No cóż – po Nokii nie można spodziewać się już raczej niczego dobrego. Marka zaczyna wygasać na rynku urządzeń mobilnych i być może za kilka lat zupełnie o niej zapomnimy. Szkoda. Przecież Nokia mogła z powodzeniem bić się o pozycję w Top 3 z Samsungiem i Xiaomi. Sam przez wiele lat byłem oddanym fanem Nokii i żałuję, że potencjał został tutaj mocno zmarnowany.

Grafika tytułowa: Nokia