Lenovo szykuje gamingowego Chromebooka!

Chromebooki kojarzą się nam przede wszystkim z tanimi komputerami dla sektora edukacyjnego oraz dla mniej wymagających użytkowników. Google jednak – wraz z producentami takiego sprzętu chce zmienić nieco wizerunek wspomnianych urządzeń.

fot. Lenovo

Lenovo IdeaPad 5 Gaming Chromebook – co o nim wiemy?

Lenovo IdeaPad 5 Gaming Chromebook wyposażony został w 16-calowy wyświetlacz wykonany w technologii LCD IPS. Jest to matryca o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli i o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Sercem urządzenia może być procesor Intel Core i3-1215U lub Core i5-1235U wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz do 512 GB pamięci na dane użytkownika (SSD).

Na wyposażeniu Chromebooka dla graczy znajdziemy pełnowymiarową klawiaturę z blokiem numerycznym i podświetlaniem RGB. Nie zabraknie tu też dwóch portów USB-C, dwóch USB-A, czytnika kart microSD, głośników stereo, a także WiFi 6 i Bluetooth 5.1. Nowy Chromebook dla graczy, póki co będzie bazował na chmurach gamingowych – jak GeForce Now czy Xbox Cloud Gaming. W przyszłości planowane jest jednak wydanie klienta Steam dla platformy od Google.

Czytaj też: Niesamowite tytuły w Prime Gaming na październik!

Póki co, dostępność i cena nowego Chromebooka od Lenovo nie zostały jeszcze ujawnione. Możemy się jednak spodziewać, że ze względu na jego charakterystykę nie będzie to sprzęt tani.

Grafika tytułowa: Lenovo