Lenovo pokazało zdjęcia nadchodzącego tableta gamingowego

W przeznaczonej dla graczy linii Legion 1 stycznia ma też zadebiutować smartfon z wydajnym systemem chłodzenia.

Od jakiegoś czasu wiemy o tym, że Lenovo szykuje się do premiery nowych urządzeń w ramach swojej gamingowej linii Legion. Przecieki sprzed kilku dni ujawniły, że chodzi o gamingowy tablet, Legion Y700, a producent potwierdził kilka informacji na temat jego specyfikacji. 

Czytaj też: Tablet lepszy od laptopa? – test Lenovo Tab P11 Pro

Sprzęt będzie charakteryzował się 8,8-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1600 i częstotliwości odświeżania 120 Hz. W sferze domysłów pozostaje na razie wykorzystany procesor – spekuluje się o Snapdragonie 888 lub 870 – a także premiera jeszcze wydajniejszego modelu Y900, który miałby być napędzany Snapdragonem 8 Gen1. 

Tablet ma być androidową alternatywą dla iPada Mini 6, jednak pierwsze informacje dotyczące jego ceny są tak różne, że trudno prognozować, czy urządzenie nie będzie droższe od konkurenta z Apple – widełki wynoszą od 400 do nawet 1000 dolarów. Wygląd urządzenia poznaliśmy dzięki udostępnionym wczoraj na Weibo grafikom samego producenta.

Lenovo/ Weibo

To nie jedyna nowość, którą już na początku roku pokaże chińska firma. W gamingowej linii ma też pojawić się smartfon Legion Y90 z 6,92-calowym ekranem AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz, który ma wyróżniać się między innymi efektywny system chłodzenia, pozwalający na grę w jakości 60fps przez pół godziny przy równoczesnym osiągnięciu maksymalnej temperatury znacznie niższej, niż w przypadku konkurencji. Lenovo ma więc kilka asów w rękawie, a pierwszy z nich – Legion Y90 – ma zostać zaprezentowany już 1 stycznia. 

Źródło: Notebook Check