Lenovo LOQ – nowa marka dla mniej wymagających?

Lenovo LOQ jest skierowana do graczy, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie gamingu, oferując im wydajne i przyszłościowe komputery, które czerpią z DNA znanej i lubianej na całym świecie marki Lenovo Legion. Co warto wiedzieć na temat nowej linii laptopów gamingowych?

Granie w gry nie musi odbywać się wyłącznie na sprzęcie z najwyższej półki. Ogłoszona dziś marka Lenovo LOQ — wymawiane „lock” — pozwala nowym graczom na podjęcie pierwszych kroków w ich gamingowych podróżach. Prezentowane dziś urządzenia umożliwiają odkrywanie nowych wirtualnych światów oraz łączenie się z innymi graczami za pomocą sprzętu, który w pełni spełni ich oczekiwania i nie będzie wiązał się z dużym wydatkiem.

Nowi gracze będą mogli cieszyć się dużym wyborem dzięki gamingowemu portfolio Lenovo LOQ, bez względu na preferowany rozmiar ekranu (15 lub 16 cali), procesor (do 13. gen. Intel Core lub AMD Ryzen z serii 7000) czy grafikę (NVIDIA GeForce RTX 4060). Laptopy gamingowe Lenovo LOQ z procesorami graficznymi NVIDIA posiadają przełącznik MUX, który podczas rozgrywki umożliwia pominięcie zintegrowanego procesora graficznego poprzez NVIDIA Advanced Optimus. Pozwala to kartom graficznym NVIDIA na jeszcze lepszą optymalizację, co przekłada się na wyższą liczbę klatek na sekundę i mniejsze opóźnienia, dzięki czemu gry działają płynniej i wyglądają jeszcze lepiej. Gdy komputer nie jest wykorzystywany do gier, przełącznik MUX pozwala laptopowi korzystać ze zintegrowanej grafiki, optymalizując czas pracy na baterii.

Podzespoły Lenovo LOQ są chłodzone przez maksymalnie cztery rurki cieplne, dwa 85-milimetrowe, szybkie wentylatory 12V oraz bardzo duże wloty i wyloty powietrza, które łącznie zapewniają do 135W TDP, zapewniając odpowiednio niskie temperatury i poziom głośności urządzenia, które nie będą przeszkadzać np. w bibliotece czy przestrzeni coworkingowej. Ciesz się niesamowitymi wrażeniami w grach na 16-calowym ekranie (350 nit 16:10 WQXGA 165Hz VRR) dostępnym1 w Lenovo LOQ 16IRH8 i Lenovo LOQ 16APH8 lub dzięki Lenovo LOQ 15IRH8 oraz Lenovo LOQ 15APH8 wyposażone w 15-calowe ekrany (350 nit 16:9 WQHD 165Hz VRR). Oba urządzenia obsługują także technologię NVIDIA G-SYNC, która pozwala graczom zanurzyć się w świecie o żywych kolorach, wyrazistym kontraście i szybkiej częstotliwości odświeżania, dzięki czemu każdy ruch i akcje są płynne.

Zainstalowany Lenovo LA AI Chip na wszystkich laptopach Lenovo LOQ — ten sam, który można znaleźć w najnowszych laptopach Lenovo Legion — wykorzystuje Lenovo AI Engine+ do dynamicznego dostosowania mocy i wydajności termicznej, optymalizując liczbę klatek na sekundę w grze. Wykorzystuje nawet uczenie maszynowe do analizy nawyków użytkowania, aby z czasem jeszcze bardziej poprawić wydajność w grach.

Wszystkie laptopy Lenovo LOQ są dostępne z maksymalnie 16GB pamięci RAM 5600MHz DDR5 i obsługują do 32 GB pamięci RAM oraz do 1 TB dysku SSD PCIe (sprzedawanych oddzielnie). Wszystkie laptopy mogą być w przyszłości rozbudowywane dzięki dwóm gniazdom na pamięć RAM i dwóm gniazdom PCIe umożliwiającym zwiększenie pamięci RAM i pamięci masowej.

16-calowe gamingowe laptopy Lenovo LOQ wyposażone są w baterię o mocy 80 Wh zapewniającą do 7 godzin pracy z obsługą technologii Super Rapid Charge Pro, która umożliwia szybsze ładowanie i dłuższą żywotność baterii podczas pracy poza domem. Jednocześnie 15-calowe laptopy Lenovo LOQ mają baterię 60Whr zapewniającą do 6 godzin pracy na baterii z obsługą Super Rapid Charge5. Wszystkie laptopy są wyposażone w port USB-C, który obsługuje ładowanie 140 W, zapewniając dodatkową mobilność w podróży.

Zarówno 15-, jak i 16-calowe laptopy Lenovo LOQ są wyposażone w pełnowymiarową klawiaturę do gier Lenovo z klawiaturą numeryczną, skokiem klawiszy wynoszącym 1,5 mm, technologią 100% anti-ghosting zapewniającą błyskawiczną aktywację i precyzyjną kontrolę oraz opcjonalnym 4-strefowym podświetleniem RGB. Wszystko jest umieszczone w wytrzymałej polimerowej obudowie Storm Grey przetestowanej zgodnie z normami MIL-STD 810H6, z nowym logo Lenovo LOQ umieszczonym w widocznym miejscu na pokrywie laptopa.

Czytaj też: Oto nowe laptopy Lenovo Legion Slim!

Grafika tytułowa: Lenovo