Oto nowe laptopy Lenovo Legion Slim!

Firma Lenovo zapowiedziała dziś najnowszą 8. generację laptopów Lenovo Legion Slim. Lenovo Legion Slim to przede wszystkim umożliwienie graczom przekraczania swoich celów w grach, przy jednoczesnym realizowaniu własnych kreatywnych pasji. Sprawdźmy, co konkretnie przygotował dla nas chiński gigant!

Lenovo Legion Slim 7i oraz 7

Najnowsza seria Lenovo Legion Slim 7 8. generacji została zaprojektowana, aby odpowiedzieć na wymagania graczy, którzy potrzebują laptopa, mogącego z łatwością uruchamiać tytuły AAA, a który jednocześnie jest wystarczająco wszechstronny by poradzić sobie z innymi zadaniami, takimi jak streaming, tworzenie treści czy praca na komputerze. Dostępne z procesorem Intel® Core™ i9-13900H 13. generacji w Lenovo Legion Slim 7i lub procesorem AMD Ryzen™ 9 7940HS w Lenovo Legion Slim 7, oba są wyposażone w grafikę NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 i do 32GB pamięci RAM DDR5 5600MHz, które sprawiają, że tworzone i odkrywane światy na 16-calowym wyświetlaczu Lenovo PureSight o proporcjach 16:10 nabierają wyrazistości i życia. Opcje wyświetlacza dla graczy Lenovo PureSight obejmują dwa warianty: panel WQXGA 240Hz VRR 500nit do sesji gamingowych wymagających wydajności i płynności lub panel 3,2K 165Hz VRR 430nit ze 100% DCI-P3 dla twórców, którzy potrzebują wysokich rozdzielczości i najszerszej gamy kolorów do swojej pracy. Obie opcje mogą zaspokoić zróżnicowane potrzeby użytkownika.

Najnowsze laptopy z serii Legion Slim zostały zaprojektowane tak, aby pozostawały chłodne nawet przy dużym obciążeniu dzięki zaawansowanemu systemowi termicznemu Lenovo Legion ColdFront 5.0, wyposażonemu w poczwórne miedziane hybrydowe rurki cieplne, mieszankę termiczną z wymianą fazową oraz zupełnie nowy wlot powietrza i system 90-łopatkowych wentylatorów – co skutkuje zmniejszeniem o 48dB w trybie wydajności w porównaniu z poprzednią zastosowaną technologią. Optymalizacja termiczna jest jeszcze bardziej zaawansowana dzięki wbudowanemu układowi Lenovo LA AI, który dynamicznie dostosowuje moc systemu chłodzenia, aby zmaksymalizować liczbę klatek na sekundę i zminimalizować hałas, co pozwala Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 osiągać nawet 140W TDP.

Bateria o mocy 99.99W — największa dozwolona w wewnętrznej kabinie większości samolotów — pozwala użytkownikom w razie potrzeby na nieprzerwaną pracę nawet przez 10 godzin. Super Rapid Charge zapewnia pełne naładowanie w zaledwie 80 minut za pośrednictwem adaptera 230W Slim Adapter, oba porty USB-C® obsługują ładowanie 140W, a także DisplayPort™ 1.4. Wi-Fi 7 jest obsługiwane dzięki karcie Filogic 380 Wi-Fi 7 firmy MediaTek, zaprojektowanej tak, aby zmaksymalizować prędkość Internetu.

Pełnowymiarowa klawiatura Lenovo Legion TrueStrike z pełną klawiatura numeryczną, dużymi klawiszami strzałek i 1.5mm skokiem klawiszy została zaprojektowana z myślą o komfortowym pisaniu. Klawiaturę można dostosować do własnych potrzeb zarówno dzięki wymiennym nasadkom klawiszy WSAD, jak i podświetleniu RGB na klawiszach Lenovo Legion Spectrum, a dla osób poszukujących bardziej stonowanej estetyki dostępne jest także białe podświetlenie. Cała ta moc obliczeniowa mieści się w smukłej (17.99mmw najcieńszym miejscu), całkowicie metalowej obudowie dostępnej w kolorach Storm Grey lub Glacier White, która waży niecałe 2 kg, dzięki czemu Lenovo Legion Slim 7i oraz 7 są najbardziej elastycznymi w użytkowaniu laptopami Lenovo Legion Slim w historii.

Lenovo Legion Slim 5i oraz 5

Lenovo Legion wierzy w zapewnienie graczom jak największego wyboru i elastyczności za sprawą nowej 8. generacji uzupełniającej portfolio Legion — Lenovo Legion Slim 5i oraz 5. Wybór zaczyna się od rozmiaru laptopa: Lenovo Legion Slim 5 oraz 5i są dostępne w wersji 16-calowej, a także nawet 14-calowej w Lenovo Legion Slim 5 wyposażonym w panel OLED.

Lenovo Legion Slim 5i jest dostępny z procesorem Intel Core i7-13700H 13. generacji, natomiast Lenovo Legion Slim 5 z procesorem AMD Ryzen 9 7840HS. Oba modele są dostępne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU. Dzięki większym hybrydowym miedzianym rurkom i rurkom cieplnym, mieszance termicznej ze zmianą fazy, zwiększonym wlotom i wylotom powietrza, a także systemowi podwójnych wentylatorów polimerowych z cieczą 12V Legion ColdFront 5.0 pomaga znacznie optymalizować temperaturę urządzenia, jednocześnie zapobiegając zjawisku thermal throttlingu.

Na pokładzie znajduje się również układ LA1 AI, który zasila Lenovo AI Engine+, kontrolujący termikę w celu dynamicznego rozdzielenia mocy pomiędzy CPU i GPU, aby zoptymalizować wydajność i zminimalizować hałas wentylatora. Układ LA w połączeniu z wariantami GPU o wysokiej mocy, takimi jak NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU, pozwala Lenovo Legion Slim 5i na osiągnięcie 160W TDP, co jest idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy nie chcą rezygnować z mocy podczas rozgrywki. Dostępne są także opcje z mniej wydajnymi procesorami graficznymi, które pozwalają na jeszcze większe wyszczuplenie obudowy laptopa (do grubości zaledwie 19,7 mm w najcieńszym miejscu). Jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą mieć laptopa ważącego jedynie 2,3 kg, który jest równie przenośny, co wydajny. Wszystkie laptopy z serii Lenovo Legion Slim 5 można skonfigurować z maksymalnie 32GB pamięci RAM DDR5 5600Mhz z możliwością rozszerzenia do 64GB. Za metalową obudową kryje się 16-calowy ekran Lenovo PureSight dla graczy o rozdzielczości WQXGA 16:10 500nit i częstotliwości odświeżania do 240 Hz z VRR, który pozwala w pełni wykorzystać moc urządzenia i przenosi każdą rozgrywkę na zupełnie nowym poziom.

Bateria o pojemności do 80Wh zapewnia do 8 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu i obsługuje Super Rapid Charge, co oznacza mniej czasu ładowania, a więcej czasu korzystania z urządzenia w podróży. Dzięki portowi USB-C, który obsługuje ładowanie 140 W, użytkownik bez większych problemów może zostawić ładowarki Slim w domu, aby uzyskać jeszcze większą mobilność. Pełnowymiarowa klawiatura Legion TrueStrike jest konfigurowalna dzięki wymiennym nasadkom klawiszy WSAD, a także 4-strefowemu oświetleniu RGB Legion Spectrum, które cieszy oczy i doskonale komponuje się z obudową Storm Grey czy Misty Grey. W celu uzyskania bardziej dyskretnego wyglądu dostępna jest także klawiatura podświetlana całkowicie na biało.

Czytaj też: Rekordowa sprzedaż OLED TV Samsung w lutym!

Czekamy na informacje związane z cenami poszczególnych nowości. Niestety producent dzisiaj nie podał kwot, jakie przyjdzie nam zapłacić w Polsce.

Grafika tytułowa: Lenovo