Google Pixel Watch – znamy przewidywaną datę premiery!

Inteligentne zegarki są coraz częściej i chętniej wybierane w miejsce klasycznych czasomierzy. Zdają sobie z tego sprawę wiodący producenci urządzeń mobilnych, którzy chętnie wprowadzają na rynek nowe modele smartwatchy. Karierę w tym segmencie chce zrobić także koncern Google, który właśnie przygotowuje do premiery swój sprzęt tego typu – Google Pixel Watch! Kiedy możemy spodziewać się jego premiery?

Źródło: Jon Prosser/rendersbyian

Google Pixel Watch z premierą jeszcze w tym półroczu!

To czym ma nas przyciągnąć Google Pixel Watch to topowe podzespoły, najnowsza wersja systemu Wear OS oraz niesamowite wzornictwo. Do sieci trafiły już pierwsze rendery prezentujące nam zegarek od koncernu z Mountain View i trzeba przyznać, że będzie to jeden z najładniejszych smartwatchy na rynku. Urządzenie nie powinno mieć żadnych kompleksów w rywalizacji z Apple Watchem. Warto jednak byśmy pamiętali, że styl to nie wszystko!

Wear OS to dobry system dedykowany inteligentnym zegarkom. Daleko mu jeszcze jednak do tego, co ma nam do zaoferowania konkurencyjny watchOS od Apple. Google musi więc zakasać rękawy i intensywnie pracować nad dalszym rozwojem swojego oprogramowania. Potrzebne są bardzo mądre decyzje oraz nowe rozwiązania, które przyciągną użytkowników do platformy koncernu z Mountain View. Być może w trakcie dorocznej konferencji dla developerów Google powie nam w tej materii coś więcej.

Czytaj też: Project Iris – szansa na nowe Google Glass?

Według najnowszych doniesień premiera zegarka Google Pixel Watch została ustalona na 26 maja bieżącego roku. Mam nadzieję, że producent dotrzyma tego terminu (choć są to nieoficjalne informacje) i zaoferuje nam urządzenie kompletne, z ciekawymi, nowymi funkcjami, które pomogą wzmocnić pozycję Wear OS na rynku urządzeń noszonych (ang. wearables). Trzymamy dla Was rękę na pulsie w tej kwestii!

Grafika tytułowa: Jon Prosser/rendersbyian