Kryptowaluty w dół, to może portfel?  

Twórca iPoda, Tony Fadell, zaprojektował nowy portfel sprzętowy do przechowywania kryptowalut.

Stworzony przez francuską firmę Ledger zajmującą się bezpieczeństwem aktywów kryptograficznych sprzęt, został zaprezentowany we wtorek podczas dorocznej imprezy firmy Ledger Op3n.

W ostatnim czasie zaufanie do scentralizowanych platform kryptograficznych zdecydowanie osłabło, w wyniku m. in. spektakularnego upadku FTX Sama Bankmana-Frieda.

Czytaj także: Wielcy tego świata wstydzą się kontaktów z FTX

Gadżet nazywa się Ledger Stax i przypomina mały smartfon lub czytnik kart kredytowych. Mierząc 85 milimetrów długości i 54 milimetry szerokości, jest wielkości karty kredytowej. Waży 45 gramów, mniej niż iPhone.

Ledger Stax ma czarno-biały wyświetlacz e-ink, podobny do e-czytników Amazon Kindle. Można podłączyć go do laptopa za pomocą kabla USB lub telefonu przez Bluetooth.

„Wielu właścicieli Ledger ma wiele urządzeń, niektórzy przechowują swoje NFT, niektórzy różne kryptowaluty. Są takie osoby, które mają ich wiele, ponieważ przechowują je dla innych”, powiedział Fadell w wywiadzie dla CNBC.

„Wyświetlacz ma również grzbiet, który zakrzywia się wokół krawędzi, „dzięki czemu można zobaczyć, co jest na każdej z nich, tak jak w przypadku starych płyt CD, kaset magnetofonowych lub książek” — powiedział.

Gwałtowny spadek cen aktywów cyfrowych może oznaczać kłopoty dla firmy. Inwestorzy indywidualni stają się coraz bardziej ostrożni. Według ankiety przeprowadzonej przez Bankrate, spada zaufanie do inwestowania w alternatywne źródła finansowe. Tylko 21% Amerykanów czuje się komfortowo inwestując w kryptowaluty. To mniej w stosunku do 2021 roku (35%).