To koniec Wiedźmina dla smartfonów

Gdy jakiś czas temu na rynku debiutowała gra Wiedźmin: Pogromca Potworów żywiliśmy nadzieję, że mamy do czynienia z rodzimym hitem na miarę Pokemon Go. Wiele na to wskazywało. Jak się jednak okazuje, rynek gier bazujących na rozszerzonej rzeczywistości nie należy do najłatwiejszych w podboju. Grupa Spokko, należąca do CD Projekt Red poinformowało, że gra zostanie zamknięta.

fot. Spokko

Niestety – to koniec ciekawego projektu

Co z deweloperami odpowiedzialnymi za niezłą, choć niedocenianą grę? Według najnowszych doniesień zostaną zatrudnieni przy kolejnych projektach z wiedźmińskiego uniwersum. Projekt Wiedźmin: Pogromca Potworów zmierza jednak do niechybnego końca. Ustalony został rozkład jazdy związany z wygaszaniem tytułu dla systemów Android oraz iOS, dla których pierwotnie został przygotowany.

Aplikacja ma być dostępna w App Store oraz Sklepie Play do 31 stycznia 2023 roku. Po tym terminie nie będzie można już jej pobierać, a programiści zaczną prace nad wyłączeniem produkcji. Od lutego nie będzie już możliwe dokonywanie żadnych zakupów w sklepie gry za realne pieniądze. Serwery gry natomiast zostaną przez producenta wyłączone 30 czerwca przyszłego roku.

Czytaj też: Podwyżki cen w Microsofcie

Szkoda, że znana polska produkcja mobilna żegna się z graczami. Jak na razie żaden tytuł nie może przełamać hegemonii Pokemon Go, które jest jednym z prekursorów gatunku i jest z nami od wielu lat. Marka związana ze znanymi stworkami jest widocznie jednak na tyle mocna i generuje takie dochody, że Niantic nie ma zamiaru z niej rezygnować.

Grafika: CD Projekt Red