Kolejny iPhone SE jednak nie powstanie?

Apple do tej pory co kilka lat wydawało nowe smartfony z rodziny iPhone SE. Miały być one propozycją dla wszystkich tych osób, których nie stać na zakup droższych iPhone’ów. Jak się jednak okazuje, owo urządzenie może paść ofiarą kryzysu gospodarczego zapowiadanego na najbliższe miesiące.

Lubiany model ofiarą kryzysu?

Jeszcze kilka tygodni mówiło się o tym, że Apple może przełożyć premierę iPhone SE kolejnej generacji – mającego tym razem bazować na iPhone XR – na 2024 rok. Jak się jednak okazuje, te wieści mogą mijać się z prawdą. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem na to, że koncern z Cupertino może całkowicie zrezygnować z wydawania kolejnych odsłon niedrogiego smartfona dla mas tak, jak zrezygnował z wydawania głównego modelu w odmianie mini.

Informacje o zmianach priorytetów w Apple przedstawił ceniony analityk – Ming-Chi Kuo – który bardzo rzadko myli się, jeśli chodzi o tematy związane z Apple. Przedsiębiorstwo miało rzekomo przekazać swoim dostawcom informację wskazującą na to, że iPhone SE 4 nie zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku i że tani smartfon zostanie całkowicie wycofany z oferty.

Czytaj też: Nowy interfejs Android Auto oficjalnie!

Jeśli prognozy okażą się prawdziwe, to sprzęt od Apple znów może okazać się nieosiągalny dla większości z nas. Ceny urządzeń z nadgryzionym jabłkiem na obudowie szybują bowiem w górę. Niewykluczone, że w tym roku czekają nas kolejne, odczuwalne podwyżki!

Grafika tytułowa: Daniel Romero / Unsplash