Nowy interfejs Android Auto oficjalnie!

Android Auto to jedna z najważniejszych nakładek na samochodowe systemy inforozrywki. Koncern Google w ostatnich miesiącach dość intensywnie testował nową wersję interfejsu dla tego rozwiązania – zarówno dla ekranów dotykowych, jak i dla sterowania fizycznymi przyciskami. Teraz przyszedł czas na wdrożenie na skalę globalną.

Przeprojektowane rozwiązanie gotowe!

Nowy interfejs Android Auto to wyraźne nawiązania do systemu dla urządzeń mobilnych. Mamy więc tu obłe krawędzie charakterystyczne dla Androida 12. To przyjemne dla oka i intuicyjne rozwiązanie. Dzięki niemu nawet laicy nie odnotują problemów z obsługą systemu multimedialnego w samochodzie. Google deklaruje, że nowa wersja interfejsu sprawnie dostosuje się do rozmiaru ekranu w naszym aucie i wyświetli treści w taki sposób, by były jak najbardziej wygodne w obsłudze.

Na załączonym materiale wideo widzimy Android Auto z uruchomioną nawigacją. Podczas pracy w tym trybie ekran może być podzielony na trzy części. Na największej z nich wyświetlany będzie przebieg trasy i wskazówki dotyczące dojazdu do wybranego przez nas punktu. Z kolei na dwóch mniejszych mogą być wyświetlane na przykład widżety odtwarzacza muzyki, zegara czy połączeń. Schludnie, prawda?

Czytaj też: Afeela – elektryczne dziecko Sony i Hondy

Dajcie koniecznie znać, czy Android Auto w nowej wersji jest już dostępny w przypadku Waszych samochodów. Rozwiązanie będzie wdrażane w charakterystyczny dla Google sposób – falami. Jeśli więc jeszcze nie możecie z niego skorzystać, najpewniej sytuacja ta ulegnie zmianie w przeciągu kilku lub kilkunastu dni.

Grafika tytułowa: Google