Google Maps w Wear OS z ważnym usprawnieniem!

Wear OS to jeden z najważniejszych systemów dedykowanych inteligentnym zegarkom. Dzięki niemu przed użytkownikami otwierane są dużo szersze możliwości niż na przykład w przypadku urządzeń z autorskim oprogramowaniem producentów. Właśnie jedno z rozwiązań związanych z Wear OS zostało odczuwalnie ulepszone. Mowa o Mapach Google!

Przede wszystkim wygoda

Długo oczekiwana rozbudowana funkcja nawigacji w Mapach Google w końcu trafiła do zegarków z Wear OS. Rozwiązanie pozwoli właścicielom smartwatchy z tym systemem na pokładzie na korzystanie z Map Google bez potrzeby posiadania przy sobie smartfona. To bardzo praktyczne rozwiązanie na przykład wtedy, gdy wybieramy się na wymagający trening, podczas którego moglibyśmy uszkodzić nasze urządzenie mobilne.

Zmiany zostały ogłoszone już jakiś czas temu przez przedstawicieli Google w dedykowanym poście na oficjalnym forum Wear OS. Globalne wdrożenie tego rozwiązania nie jest więc dla nikogo zaskoczeniem. Nowa funkcja działa zarówno na smartwatchach z LTE, jak i z Wi-Fi. W tym drugim przypadku jednak smartwatche będą musiały być podłączone do sieci Wi-Fi, aby użytkownicy mogli korzystać z Map Google bez smartfona.

Czytaj też: Kolejny iPhone SE jednak nie powstanie?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy na co dzień korzystacie z Google Maps na Waszych zegarkach. A może macie inne sposoby na nawigowanie w trakcie treningów? Czekamy na Wasze opinie!

Grafika tytułowa: Onur Binay / Unsplash