Kolejne narzędzie Google w stylu Material You!

Google od dłuższego czasu forsuje koncepcję stylistyczną Material You w przypadku systemu Android. Nieco gorzej wdrożenie wygląda w przypadku poszczególnych aplikacji i narzędzi koncernu z Mountain View, gdzie owo wdrożenie mocno wydłuża się w czasie. Dziś dowiedzieliśmy się, że nowego wyglądu doczeka się ważne i przydatne narzędzie Google.

Nowy interfejs Nearby Share / fot. 9to5Google

Nearby Share z nowym interfejsem

Nearby Share to bardzo przydatna funkcja smartfonów z Androidem pozwalająca na błyskawiczny transfer danych (takich jak zdjęcia czy materiały wideo). Rozwiązanie wykorzystuje Bluetooth oraz Wi-Fi. Tworzona jest sieć Wi-Fi typu peer-to-peer za pomocą parowania Bluetooth, w celu ułatwienia przesyłania plików między urządzeniami. Jest to rozwiązanie doskonale działające nawet gdy obydwa smartfony (tablety, Chromebooki) pozostają w trybie offline.

Serwis 9to5Google poinformował, że w plikach .apk usługi Nearby Share zostały wykryte dane związane z nowym interfejsem rozwiązania. Będzie on dostosowany do założeń koncepcji Material You. Pojawią się więc obłości, nowe animacje oraz bardziej wyraźna czcionka. Zrzut ekranu z nowego Nearby Share opublikowany przez 9to5Google przedstawiamy powyżej.

Czytaj też: Samsung zmienia plany! Pozytywne zaskoczenie?

Minie jeszcze trochę czasu, zanim rozwiązanie zostanie wdrożone w skali globalnej. Google czeka jeszcze trochę pracy, by interfejs wszystkich autorskich rozwiązań związanych z Androidem został ujednolicony. Jak jedna widzimy, programiści z Mountain View pracują nad tą kwestią dość intensywnie.