Kolejna generacja AirPods Pro przyniesie rewolucję?

Apple jest znane z tego, że w każdej dziedzinie swojej działalności dąży do perfekcji. Koncern z Cupertino co jakiś czas dostarcza nam m.in. kolejną generację słuchawek AirPods. Na rok 2022 planowana jest premiera AirPods Pro drugiej generacji. Jako że to akcesorium z najwyższej półki, to Apple będzie musiało w ich przypadku postawić na jakieś ciekawe usprawnienia względem poprzednika. My już wiemy jaka funkcja prawdopodobnie trafi na ich pokład!

fot. Ignacio R / Unsplash

Apple AirPods Pro drugiej generacji z obsługą bezstratnego dźwięku!

Najnowsze doniesienia i przewidywania analityków (między innymi szanowanego w środowisku fanów „Jabłek” Ming-Chi Kuo) wskazują na to, że Apple może wzbogacić AirPods Pro drugiej generacji o wsparcie dla funkcji ALAC (czyli Apple Loseless Audio Codec). Oznacza to, że koncern z Cupertino najpewniej postawi na obsługę bezstratnego dźwięku! Zadowoleni powinni być użytkownicy Apple Music oraz te osoby, które przechowują wysokiej klasy pliki audio lokalnie i chcą ich słuchać bez uszczerbku na jakości. Spekuluje się, czy w związku ze wspomnianą funkcją nowa generacja słuchawek będzie wykorzystywała inny sposób na połączenie z naszymi urządzeniami niż Bluetooth.

Czytaj też: Apple Watch z ważną zmianą? Patent wycieka do sieci!

Mówi się także, że AirPods Pro kolejnej generacji mogą zaoferować nieco odmienione wzornictwo. Wszystko po to, by wspomniane słuchawki były jeszcze wygodniejsze w noszeniu i codziennym użytkowaniu. Ponadto, etui ładujące do nich dołączone może być wyposażone w możliwość lokalizowania – na zasadzie podobnej do AirTaga. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to pożegnamy sytuacje w których będziemy zmuszeni poszukiwać naszych słuchawek nieopatrznie odłożonych gdzieś w domu lub w biurze.

Pamiętajmy jednak, że póki co są to bardzo nieoficjalne doniesienia. Musimy poczekać jeszcze kilkanaście bądź kilkadziesiąt tygodni na jakieś bardziej konkretne i wiarygodne przecieki związane z Apple AirPods Pro 2. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy takie nowości w przypadku topowych słuchawek koncernu z Cupertino przypadłyby Wam do gustu.

Grafika tytułowa: The Average Tech Guy / Unsplash