Karty graficzne jeszcze mocniejsze dzięki… Samsungowi!

O tym jak ważnym elementem specyfikacji każdego komputera jest karta graficzna – wiedzą wszyscy gracze. Ostatnimi czasy zmagaliśmy się z potężnym kryzysem na rynku kart graficznych. Ceny tych podzespołów – delikatnie mówiąc – były mocno oderwane od rzeczywistości. Na szczęście sytuacja zaczęła się już normować. Nvidia natomiast zapowiedziała jakiś czas temu premierę nowych GPU. Wiemy, kto dostarczy do nich moduły pamięci!

fot. Samsung

Samsung dostarczy pamięć do kart Nvidia!

Pamięci nowej generacji od Samsunga – GDDR6 – mają zapewnić niesamowitą wydajność naszym pecetom, laptopom i konsolom. Wzrost szybkości pracy względem kości DRAM 6. generacji to aż 30%! Warto zaznaczyć, że koncern z Korei wprowadzi kilka rodzajów pamięci – o prędkościach 24 Gb/s, 20 Gb/s i 16 Gb/s. Stosowane będą zależnie od półki cenowej z której będzie pochodziło dane GPU.

Dzięki nowym pamięciom Samsunga, karty graficzne z rodziny GeForce RTX 4000 mają być o 20% bardziej energooszczędne. Odczują to zdecydowanie użytkownicy na przykład – laptopów gamingowych. Urządzenia tego typu charakteryzuje dość krótki czas pracy między ładowaniami – szczególnie wtedy, gdy obciążamy urządzenia wymagającymi grami. Być może pamięci Samsunga to nowe rozdanie w tej kwestii?

Czytaj też: Odświeżą pasek zadań w Windows 11! Tylko po co?

Aby ocenić, czy faktycznie nowe pamięci Samsunga wpłyną pozytywnie na pracę kart graficznych z rodziny GeForce RTX 4000, musimy poczekać na ich premierę oraz pierwsze testy. Miejmy nadzieję, że gigant z Korei nie zawiedzie naszych oczekiwań!

Grafika tytułowa: Nana Dua / Unsplash