Już jest! Dobra aplikacja pogodowa dla Android Auto!

Android Auto to niezwykle przydatne rozwiązanie dedykowane właścicielom nowszych samochodów. Pozwala bowiem na korzystanie z licznych funkcji naszych smartfonów na ekranie inforozrywki auta. Do tej pory jednak brakowało nam dobrej aplikacji pogodowej dla tego rozwiązania. Jak się okazuje – oto i ona!

Sprawdź pogodę w trakcie podróży

Pogoda może mieć ogromny wpływ na to, jak będzie przebiegała nasza podróż – szczególnie jeśli wybieramy się gdzieś dalej i ma ona trwać kilka godzin. Dlatego dobrze jest mieć informacje pogodowe zawsze pod ręką. Apka Weather & Radar – Storm alerts (Pogoda & Radar) to pierwsze tak solidne rozwiązanie dla oprogramowania samochodowego od Google.

Aplikację charakteryzuje prosty i przejrzysty interfejs, którego zadaniem jest nie rozpraszać nas zbytnio podczas prowadzenia samochodu. Informacje pogodowe serwowane nam w ramach rozwiązania przekazywane są w sposób skrupulatny i nie można im zarzucić nic w kwestii dokładności. Co ciekawe twórcy aplikacji zapowiedzieli już, że wkrótce będzie można z niej korzystać także z Apple CarPlay.

Czytaj też: Pixel 4 przechodzi na emeryturę!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy zdarza się Wam skrupulatnie przeglądać informacje pogodowe przed dłuższymi podróżami. Dla mnie to jeden z kluczowych czynników mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo na trasie przejazdu.

Grafika tytułowa: Google