Jeff Bezos dorzuci miliardy dolarów na ratowanie planety

Ekologiczną transformację przyspiesza również Amazon, który już w 2025 roku ma korzystać tylko z odnawialnych źródeł energii.

Elon Musk zadeklarował wpłatę 6 miliardów dolarów na rzecz walki z głodem, jednak postawił wyraźny warunek – ONZ musi przedstawić dokładny plan na wyjście z kryzysu i szczegółowo rozliczyć wydatki. Wygląda na to, że apel do najbogatszych o wsparcie dla działań organizacji międzynarodowych usłyszał też konkurent Muska w walce o tytuł najbogatszego człowieka na Ziemi, czyli Jeff Bezos, który zadeklarował dziś przekazanie dwóch miliardów dolarów na transformację systemu produkcji żywności oraz odbudowę ekosystemów. 

Środki pochodzące z Bezos Earth Fund to tylko część z pieniędzy, których przekazanie na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi zadeklarował twórca Amazona. W ciągu tej dekady na ten cel ma przekazać 10 miliardów. Zmiany czekają również firmę, która pozwoliła mu na dojście do szacowanego na 195 miliardów dolarów majątku. Amazon, wg wcześniejszych zapowiedzi, miał przejść na całkowite zasilanie swoich operacji energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych w 2040 roku. Teraz, wg deklaracji Bezosa, która padła na trwającym w Glasgow szczycie COP26, do całkowitego przejścia na OZE ma dojść już w 2025 roku.