JBL 4309 – kultowe monitory z tubą

Nowe monitory JBL 4309 Studio Monitor to przykład na to, że wielkie rzeczy występują w niewielkich rozmiarach oraz to, że styl retro może się podobać.

Najnowsze monitory JBL (czyli kolumny wymagające podstawki) przeznaczone są dla tych, którzy bardzo dokładnie wiedzą, czego od nich oczekują. Połączenie legendarnej wydajności akustycznej JBL ze stylem retro i kompaktową konstrukcją zapewnia słuchaczom wyjątkowe wrażenia dźwiękowe klasy studyjnej. Ale też kosztuje – ponad 9 tys. zł. Producent nie podaje mocy kolumn, zaznacza jedynie, by moc wzmacniacza zawierała się w przedziale 25 – 150 WRMS, impedancja – 4 Ohm, pasmo przenoszenia od 42 Hz do 30 kHz, zaś czułość – 87 dB, co nie jest wygórowaną wartością.

Wzorowane na wielokrotnie nagradzanym JBL 4349, monitory JBL 4309 wyposażone są nietypowy głośnik wysokotonowy. Jest nim 1-calowy przetwornik kompresyjny 2410H-2 dopasowany do najnowszej tuby High-Definition Imaging. Za odtwarzanie dźwięków z zakresu tonów średnich i niskich odpowiedzialny jest stożkowy głośnik niskotonowy z czystej masy celulozowej.

JBL 4309 ma klasyczną konstrukcję monitora JBL z kultową niebieską przegrodą i jest wykończony w różnych satynowych fornirach z drewna orzechowego lub czarnego orzecha. Niebieska (orzech) lub czarna (czarny orzech) maskownica z tkaniny dopełnia eleganckiego wyglądu. Podwójne zestawy pozłacanych zacisków zapewniają bezpieczne połączenie i oferują wybór połączeń typu single-ended lub bi-wire/bi-amp.

 Nasza seria wysokowydajnych głośników Studio Monitor to jedne z naszych najpopularniejszych modeli na świecie, ponieważ po prostu nie ma niczego podobnego – mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w HARMAN Luxury Audio. Połączenie tradycyjnej estetyki i najnowocześniejszych technologii akustycznych w niewielkiej obudowie 4309 daje fantastyczny głośnik, który pokochają wymagający słuchacze.

Zaprojektowana w światowej sławy zakładzie inżynierii akustycznej w Northridge w Kalifornii, rewolucyjna technologia tuby i przetwornika kompresyjnego JBL High-Definition Imaging (HDI) jest kulminacją 75 lat ciągłych badań i innowacji, co zaowocowało potężną dynamiką i niezwykle dokładną reprodukcją dźwięku.

Połączenie potężnego głośnika niskotonowego, przetwornika kompresyjnego i tuby w modelu JBL 4309 harmonijnie łączy się, aby odtwarzać muzykę z dokładnością i wydajnością niemożliwą przy tradycyjnej konstrukcji głośników – kontynuuje Garrett. Podczas gdy wydajność akustyczna JBL 4309 jest wyjątkowa, wygląd i konstrukcja monitorów są równie atrakcyjne. Spodziewamy się, że będą one obiektem pożądania dla miłośników muzyki, którzy marzą o wydajności JBL 4349 w bardziej kompaktowej formie.

Monitor studyjny JBL 4309 będzie dostępny w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia w cenie detalicznej 9180 PLN za parę.

Wybrane dane techniczne

Impedancja: 4 Ω

Czułość: 87dB/2,83V/1m

Pasmo przenoszenia: 42Hz – 30kHz (-6dB)

Kąt pokrycia: -6dB: 100 stopni w poziomie. x 80 stopni w pionie, od 2kHz do 17kHz

Częstotliwość podziału: 1,6 kHz

Wymiary z maskownicą: 419 mm wys. x 260 mm szer. x 227 mm gł.

Waga produktu (każdego): 10,98 kg

Zalecana wysokość podstawy: 24″ (609mm)

Sugerowana cena detaliczna: 9180 zł / para