Jabra Engage 55 – rozmawiaj bezpiecznie!

Ostatnie miesiące przyniosły nam popularyzację pracy hybrydowej i zdalnej. Gdy przebywamy poza biurem, często musimy kontaktować się zarówno ze współpracownikami, jak i z partnerami biznesowymi. Warto więc postawić na wysokiej jakości i – przede wszystkim bezpieczny – zestaw słuchawkowy. Oto i on – Jabra Engage 55! Co warto o nim wiedzieć?

Jabra Engage 55 to nowoczesny zestaw dla profesjonalistów!

Nowoczesne stanowisko pracy to nie tylko doskonale wyposażony i wykonany komputer. To także zestaw przydatnych akcesoriów służących nam do poprawiania naszej produktywności i zapewnienia nam bezpieczeństwa (w kontekście różnych cyberataków). Duński koncern zdaje sobie sprawę z potrzeb w tej kwestii i prezentuje zestaw bezprzewodowy Jabra Engage 55.

Słuchawki Engage 55 to sprzęt, który przede wszystkim ma zapewnić użytkownikom wygodę podczas wielogodzinnej pracy. Producent postawił więc na mikrofon z funkcją redukcji szumów i poprawy jakości głosu. Ponadto mamy tu funkcję Jabra SafeTone 2.0, która umożliwia ustawianie i stabilizowanie poziomu głośności połączeń przychodzących zgodnie z preferencjami użytkownika. Nie zabrakło również wsparcia dla rozwiązania PeakStop, które proaktywnie eliminuje nieoczekiwane głośne dźwięki na poziomie 105 dB. BalancedVoice natomiast przetwarza dźwięk przychodzący tak, by był wyraźniejszy bez zwiększania jego głośności.

Jabra Engage 55 to także wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Połączenie między adapterem bezprzewodowym a zestawem słuchawkowym ma certyfikat najwyższego poziomu zabezpieczeń DECT — poziom C – co oznacza, że jest ultrabezpieczne. Ma też dodatkowo zgodne ze standardem FIPS algorytmy szyfrowania 256-bitowego klasy wojskowej, które skutecznie zapobiegają podsłuchiwaniu rozmów.

Najważniejsze cechy i funkcje Engage 55:

  • Najwyższej klasy mikrofon do biur o układzie otwartym — odfiltrowuje hałas z zewnątrz, umożliwiając wyraźną rozmowę bez zakłóceń,
  • Zabezpieczenia klasy wojskowej — DECT poziomu C,
  • Zasięg łączności do 150 m — 15 razy większy niż w przypadku jakiegokolwiek urządzenia Bluetooth klasy 2,
  • Adapter USB Link 400 DECT — o wytrzymałej konstrukcji „krążka” ułatwiającej przenoszenie,
  • Profesjonalna klarowność mowy — przetworniki zoptymalizowane pod kątem jakości dźwięku,
  • Działa ze wszystkimi czołowymi platformami do UC i centrów kontaktu — MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify i Alcatel Lucent,
  • Całodzienny komfort noszenia — 18–83 g, lekki ucisk.

Czytaj też: Jabra Evolve2 85 – Ferrari w klasie słuchawek biznesowych!

Słuchawki Engage 55 będą wkrótce dostępne u lokalnych dystrybutorów i sprzedawców rozwiązań biznesowych. Sugerowana cena producenta to od 307 EUR do 381 EUR – w zależności od wybranej wersji produktu. Spodziewajcie się wkrótce recenzji tych słuchawek na łamach naszego serwisu!