Inteligentny robot sprzątający Samsunga już w Polsce

Jet Bot AI+ po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów CES 2021, do sprzedaży trafił w czerwcu, a dziś możemy kupić go również w naszym kraju. Jak robot ułatwia sprzątanie na tle konkurencji?

Nowoczesny sprzęt do sprzątania niósł obietnicę minimalnego angażowania człowieka i co za tym idzie – świętego spokoju. W praktyce bywa różnie, jednak Samsung zapowiada, że teraz przy domowych porządkach popracujemy jeszcze krócej. 

Czytaj też: Najbardzej praktyczne gadżety do kuchni – nasze top 5!

Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający wyposażony w szerokokątną kamerę 3D o dużej głębi ostrości, która dokładnie skanuje szeroki obszar, aby uniknąć wciągnięcia małych, trudnych do wykrycia, obiektów na podłodze.  Ten przełomowy system wykrywania obiektów zapobiega utknięciu urządzenia na małych przeszkodach pojawiających się na ścieżce czyszczenia, a tym samym minimalizuje konieczność udziału człowieka w całym cyklu sprzątania.

Jet Bot AI+ jest również pierwszym na świecie robotem sprzątającym wyposażonym w rozwiązanie Intel Movidius, które zasila technologię rozpoznawania obiektów AI. Inteligentne rozwiązanie pozwala robotowi poruszać się z większą dokładnością, rozpoznając nie tylko obiekty na podłodze, ale także urządzenia i meble. Podejmując decyzje w sposób inteligentny, robot Jet Bot AI zapewnia dokładne sprzątanie wokół różnych przedmiotów, takich jak zabawki dla dzieci, przy zachowaniu bezpiecznej odległości od tych najbardziej delikatnych, takich jak wazony porcelanowe.

Ponadto Jet Bot AI+ został wyposażony w sensor LiDAR, który precyzyjnie oblicza jego położenie. Wielokrotne skanowanie pomieszczenia w celu zebrania informacji o odległości pomaga mu zoptymalizować ścieżkę czyszczenia, również w miejscach słabo oświetlonych. 

Robot Samsung Jet Bot AI+ posiada również szereg funkcji związanych z higieną, które umożliwiają nie tylko skuteczne czyszczenie, ale także bezpieczne zatrzymanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia, bez ryzyka, że wydostaną się z powrotem do powietrza. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99%[8] mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm. Co więcej, wszystkie części i filtry można umyć pod bieżącą wodą, dzięki czemu utrzymanie urządzenia w czystości jest niezwykle proste.