Inteligentne rozwiązania Gorenje – by zaoszczędzić czas!

Gorenje to jeden z ważniejszych producentów sprzętu AGD. Jednym z najważniejszych zadań stawianych przed sprzętem firmowanym tą znaną marką jest wprowadzanie do naszych domów innowacyjnych rozwiązań czyniących nasze życie po prostu łatwiejszym. Które inteligentne urządzenia giganta powinny przykuć uwagę osób chcących być na co dzień „smart”?

fot. Gorenje

Innowacje w kuchni – i żyje się lepiej!

W 2022 roku coraz częściej w naszych kuchniach gości sprzęt klasy smart. Doceniamy go nie tylko za nowoczesny design, ale również za mnogość przydatnych funkcji mających na celu zapewnić nam absolutną wygodę codziennej obsługi. Takie rozwiązania serwuje również marka Gorenje. Dzięki zaawansowanym, autorskim technologiom zwykłe, kuchenne zadania nie będą już dla nas żadnym problemem.

Pralka z funkcją pary

Pralka parowa to urządzenie, które pomoże zachować najwyższą czystość i higieniczność ubrań. Para wodna podczas prania usuwa nie tylko zabrudzenia, ale również bakterie, które są przyczyną wielu chorób. Pralki z linii Essential marki Gorenje wyposażone w program prania parowego ExtraHygiene, usuwają aż do 99,9 proc. bakterii i zanieczyszczeń. Para wtłaczana na początku cyklu prania rozluźnia włókna, zmiękcza zabrudzenia, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej je usunąć.

Wykorzystując parę na początku cyklu, możemy zrezygnować z chemicznych odplamiaczy. Para zastosowana na końcu cyklu prania zmiękcza i wygładza tkaniny, przez co nie trzeba stosować żadnych płynów zmiękczających i tracić zbyt dużo czasu na prasowanie. Z kolei pranie z funkcją pary w wysokiej temperaturze pozwoli uzyskać efekt dezynfekcji. Jest to szczególnie istotne przy praniu materiałów wymagających szczególnej pielęgnacji i higieny jak np. ubranka dla niemowląt czy odzież osób cierpiących na alergie. Para zastosowana w samodzielnym cyklu, bez użycia wody, zapewni efekt odświeżenia. Brzmi niesamowicie, prawda?

Piekarnik z funkcją pary i pieczenia bez tłuszczu

Nowoczesny piekarnik to absolutny must have w każdej inteligentnej kuchni. Rozwiązania serwowane na jego pokładzie niejednokrotnie pomogą nam w przygotowaniu finezyjnych potraw i zaskoczeniu nimi zarówno naszych bliskich, jak i znajomych. Piekarniki OptiBake to sprzęt na miarę XXI wieku. Dzięki funkcji AutoBake ustawimy odpowiednią temperaturę i czas przygotowania dania. Do naszej dyspozycji oddane zostały 22 automatyczne programy do pieczenia.

Funkcja StepBake umożliwia zaprogramowanie trzech etapów pieczenia. SteamAssist odpowiada natomiast za przygotowanie dań na parze. Fani frytek bardzo chętnie skorzystają z nowatorskiej funkcji AirFry, która umożliwia smażenie, grillowanie i pieczenie wyłącznie za pomocą gorącego powietrza, bez użycia tłuszczu.

Zmywarka też może być smart!

Cóż irytuje bardziej niż sterta brudnych naczyń? Jeśli zmywanie to dla nas horror, warto postawić na nowoczesną zmywarkę. Sprzęt Gorenje serii SmartFlex umyją Twoje naczynia w zaledwie 15 minut dzięki funkcji SpeedWash. Niezwykłym atutem zmywarek SmartFlex jest funkcja automatycznego dostosowania programu do ilości załadowanych naczyń i stopnia ich zabrudzenia, co w efekcie zoptymalizuje zużycie wody i energii.

W ręce użytkownika oddana zostaje także funkcja naśladująca proces sterylizacji. System Total AquaStop automatycznie odcina dopływ wody w przypadku wycieku i wypompowuje wodę. Dzięki takim rozwiązaniom możemy bezpiecznie planować czas startu zmywania w nocy lub kiedy jesteśmy poza domem, bez obaw przed zalaniem.

fot. Gorenje

Czytaj też: Zdrowe powietrze z oczyszczaczem Hoover!

A czy Wy korzystacie na co dzień ze sprzętu Gorenje? Dajcie znać, które z wymienionych rozwiązań przypadły Wam do gustu najbardziej!

Grafika tytułowa: Gorenje