Immersyjny projektor Asusa

Asus ZenBeam Latte L1 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu immersyjnych wrażeń wideo i audio. Wygląda jak kubek do kawy i wyświetla obraz o przekątnej od 40 do 120 cali z rozdzielczością 720p, z dźwiękiem systemu autio firmy Harman Kardon. Cena – 2,3 tys. zł.

Asus, choć rdzennie tajwańska firma dba o naszą elokwencję i używa nieczęsto spotykanych słów. Immersyjny, znaczy taki, który pozwana na zanurzenie w elektroniczną rzeczywistość, wręcz pochłonięcie przez nią. Zdaniem producenta takie właśnie wrażenia zapewnia najnowszy projektor ZenBeam Latte L1, który już wkrótce będzie dostępny w sklepach.

Urządzenie zostało zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów CES, zapewnia użytkownikowi elastyczne rozwiązanie do strumieniowania (również rzadkie słowo) ulubionych klipów wideo lub filmów, jak również do prowadzenia prezentacji w sali konferencyjnej, umożliwiając dopasowanie rozmiarów ekranu do przestrzeni mieszkalnej lub miejsca pracy. ZenBeam Latte L1 wykorzystuje aplikację Aptoide TV, która umożliwia użytkownikom końcowym oglądanie bogatych treści wideo zoptymalizowanych do urządzeń wielkoekranowych. Z wyglądu urządzenie przypomina kubek do kawy i jest to pierwszy na świecie projektor z warstwą zewnętrzną z tkaniny, która zapewnia mu styl pasujący do każdego domu lub biura. Zintegrowana warstwa z tkaniny poprawia właściwości akustyczne i zapewnia korzyści w zakresie chłodzenia, zwiększając przepływ powietrza.

Wrażenia z rozrywki na dużym ekranie

Dzięki funkcji bezprzewodowej kopii lustrzanej ekranu ZenBeam Latte L1 może wyświetlać treści strumieniowane z kompatybilnych smartfonów, tabletów i innych urządzeń z systemem Android, iOS
i macOS, zapewniając rozrywkę w rozdzielczości high-definition. Użytkownicy mogą również skorzystać
z portu HDMI oraz USB typu A, co umożliwia podłączenie klawiatury lub myszy i może być również wykorzystywany do ładowania urządzeń mobilnych.

ZenBeam Latte oferuje maksymalną jasność LED na poziomie 300 lumenów i natywną rozdzielczość HD z obsługą źródła sygnału FHD. Zastosowany w nim obiektyw o krótkim rzucie umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej 40 cali na odległość 1 metra lub obrazu o przekątnej 120 cali na odległość 3,2 metrów.

Wyjątkowy dźwięk w każdym scenariuszu zastosowań

ZenBeam Latte może być również wykorzystywany jako głośnik bezprzewodowy odtwarzający muzykę poprzez Bluetooth, do 12 godzin na jednym naładowaniu baterii. Jest on wyposażony w 10-watowy głośnik certyfikowany przez Harman Kardon, który został dostrojony pod kątem wykorzystania zewnętrznej powłoki z tkaniny.

Ekskluzywne oprogramowanie ASUS AudioWizard oferuje trzy tryby presetów, które optymalizują dźwięk pod kątem różnych scenariuszy zastosowań. W trybie filmowym ulepszane są głosy, tryb muzyki udoskonala basy i oferuje szerszy zakres tonalny do różnych gatunków muzyki, natomiast w trybie rozgrywki użytkownik cieszy się bardziej immersyjnym dźwiękiem i wyraźnym głosem podczas gry, dla jeszcze lepszych wrażeń gamingowych.

Komfort rozrywki dla rodziny

W pakiecie z projektorem ZenBeam Latte dołączony jest pilot zdalnego sterowania, do łatwej nawigacji
i obsługi. Wygodny pokrowiec i zintegrowana bateria zapewniająca do trzech godzin nieprzerwanej rozrywki (w trybie energooszczędnym). ASUS ZenBeam Latte L1 dostępny będzie w polskich sklepach pod koniec maja 2021 r., w sugerowanej cenie 2,3 tys. zł.